Helloween v nejúspěšnější sestavě a s novým albem vyrazí na turné

Kai Hansen, Andi Deris, Helloween

Zpěvák Michael Kiske a kytarista Kai Hansen se před pár lety opět připojili k německé powermetalové legendě Helloween. Jako Pumpkins United dvakrát zahráli v České republice a příští rok je přivítáme potřetí.

Koncerty v Česku přilákaly obrovské množství fanoušků

O tom, že Helloween jsou u nás velmi populární, svědčil například totálně vyprodaný koncert před dvěma lety v pražské Tipsport Aréně, kde v sestavě již byli Kiske i Hansen. Velmi početnou návštěvu měli i minulý rok na festivalu Masters of Rock, kde obstarali roli jednoho z headlinerů. Při obou koncertech bavili fanoušky především největšími hity ze své zlaté éry. Současný zpěvák Andi Deris si samozřejmě s Michaelem Kiskem rovnoměrně rozdělili zpěvy a často zpívali i společně. Při některých starších skladbách se se svým vysokým vokálem přidal Kai Hansen.

Očekávejme to, co jsme neslyšeli posledně

Dlouholetý baskytarista Markus Grosskopf, který spolu s kytaristou Michaelem Weikathem působí v Helloween po celou dobu pětatřicetileté existence kapely, řekl k připravovanému turné, že se se svými společníky chystá zařadit do setlistu i mnoho songů, které při svém poslední turné nehráli – samozřejmě vedle klasik, které nesmí chybět na žádném jejich koncertě.

Nové album obohatí koncertní program

A stoprocentně nejlepší zprávou z tábora Helloween je to, že vyrazí do světa s novým albem. Jeho název a termín vydání zatím neznáme, ovšem do začátku turné bude vše hotovo. Po 27 letech tak uslyšíme od Helloweenu novou tvorbu s účastí Kiskeho i Hansena (pomineme-li song Pumpkins United, který vyšel ke comebackovému turné před dvěma lety). Jejich éra je považována za nejúspěšnější v historii kapely.

Helloween se k nám vrátí příští rok v říjnu

Koncert těchto německých velikánů v rámci turné United Alive Part II se u nás uskuteční ve čtvrtek 15. října 2020 v pražské O2 aréně. Dle informací z oficiálních zdrojů je možné tušit, že to bude ještě větší pecka než dosavadní dva koncerty, které u nás v této sestavě odehráli, navíc s novou tvorbou. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal doporučujeme pořídit si je včas, jelikož se dá očekávat, že se po nich během pár týdnů jen zapráší.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda