Z nového klipu Zrození od RockOpery Praha se vám zježí chlupy po těle

RockOpera Praha, Frankenstein

RockOpera Praha představila nový videoklip ke skladbě Zrození, plný hrůzy, mrtvol, krve a děsivých scén. Píseň jsme měli možnost slyšet už loni při silvestrovské koncertní premiéře hororové opery Frankenstein.

Honza a Honza

V klipu Zrození si hlavní roli střihli „Honza a Honza“, tedy Jan Toužimský (zpěvák kapely Arakain) jako samotný Dr. Viktor Frankenstein a Jan Tláskal (působící jako zpěvák v kapele Narttu) jako jeho pomocník. Roli oživlého monstra si pak zahrál Viktor Dyk. Zástup zombie ztvárnil Sbor Rockové akademie v čele se zpěvákem Jiřím Bubeníkem.

Monstrum

Celý příběh začíná, když se doktor se svým pomocníkem vydají v noci na hřbitov, kde z hrobu vykopávají nebožtíka a rakev si odváží do své laboratoře. Zde provádí mnoho pokusů a bádají, jak mrtvého přivést k životu. Když konečně přijdou na způsob, jak mrtvolu oživit, vymkne se jim to z rukou a monstrum se pokusí doktora napadnout. V tu chvíli už tasí jeho pomocník zbraň a výstřelem chce netvora zabít, ten však žije dál a do rukou se mu dostává kouzelný lék, kterým oživuje všechny mrtvé na hřbitově a nastává zombie apokalypsa.

Pro milovníky temných hororových příběhů

Celý klip je tedy postaven na temnosti a hrůze, který vypráví příběh, jak na svět přišlo nejznámější monstrum Frankenstein. Krom skvělého pěveckého i hereckého výkonu bych chtěla vyzdvihnout masky zombie mrtvol i samotného monstra, kdy po oživení vstává napojen na čtyři hadice, které mu vedou ze zad. Jestli jste křehké romantické duše, tak tohle není nic pro vás, naopak pro milovníky temných hororových příběhů to bude to pravé.

RockOpera v nejbližší době

Pokud ale nebudete chtít zůstat jen u sledování videoklipů a chtěli byste vidět tuhle metalovou parádu naživo, nejbližší vystoupení jsou 15.12. Antigona či silvestrovská premiéra nové opery Trója. Celý program a lístky na jednotlivá vystoupení najdete na stánkách www.rockopera.cz.

Text: Ema Moravcová, foto: Facebookový profil RockOpera Praha

Author