Arakain zdárně zahájil turné, vzal to tentokrát od západu

Arakain, Jiří Urban

25. ledna započal Arakain letošní jarní turné k albu Jekyll & Hyde. S sebou vzali kapelu Jerem.I. Šňůra dále potrvá od začátku března do konce dubna, na poslední koncerty se připojí ještě Walkmanz.

Jerem.I museli několikrát přidávat

Pro roli předkapely byli vybráni Jerem.I, kteří si v posledních letech již vydobyli mezi rockovými fanoušky určité renomé. Na kapele je znát, že je složená z muzikantů, kteří hrají již nějaký pátek – působili sehraně, přesvědčili autorskou tvorbou a měli dobrý zvuk. Za mikrofonem stojí Lukáš Písařík, který je také nemalou devízou kapely. O tom, jak dobře je publikum přijalo, se Jerem.I přesvědčili nejpozději ve chvíli, kdy museli několikrát přidávat.

Arakain vyjel na turné již v lednu

Arakain se letos vrátil na pódium po zimní pauze poměrně brzy. To ocenili fanoušci, kteří velmi slušně zaplnili prostory Lidového domu. Lednovým zahajovacím koncertem pokračovalo turné k aktuální desce Jekyll & Hyde, kterou kapela vydala loni. Řezavé kytary, dunící basa a kulometná palba bicích – Arakain dodnes nenechává nikoho na pochybách, že patří k české metalové špičce.

Sedm nových písní

Do programu se vešlo sedm písní z nové desky, což je dobře – fanoušci tak mají možnost aktuální album lépe poznat, a pak se pro něj třeba rovnou zastavit ve stánku. Během večera zazněly klipové Hathor a Kompromis, ale také faustovská To co chceš mít či úvodní Dnes ještě ne. Nové skladby prokládal Arakain některými svými hity či písněmi dlouho nehranými – skladeb jako To jsme my, Magor či Marat si na tomto turné opravdu ceníme. Došlo i na některé fórky, při kterých pravidelní návštěvníci koncertů vždy už čekají, jak se to vyvine tentokrát. Fanoušci vyhecovali kapelu k bohatému přídavku, který zahrnul ikonickou píseň Proč, hit Paganini a závěrečnou, emocemi nabitou Apage Satanas.

Už se těšíme do Kolína a Jindřichova Hradce

Arakain si teď dá více než měsíc pauzu, aby se v pátek 6. března postavil v Kolíně na pódium v plné síle. O den později se se svým programem Jekyll & Hyde objeví v Jindřichově Hradci v KC Jitka. Vstupenky zakoupíte v síti Ticketstream.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Ladislav Duchoň