Debustrol a Streetmachine v Chrudimi: R klub řádil jako zběsilý

Debustrol, Martin Kolinss

V pátek 24. ledna se v chrudimském R klubu konal koncert trashmetalových legend Debustrol a hardcoreových Streetmachine. Východočeští milovníci tvrdé muziky se dostavili v plné síle, klub zaplnili a kapely náležitě podporovali.

Streetmachine má neúnavného frontmana

Úderem deváté hodiny nastoupili Streetmachine. Ti ve svém setu nezapomněli na hity jako Hymna ztracených duší, Sever, Zůstaň hladovej. Vystoupení bylo plné energie, která vycházela hlavně od neúnavného frontmana kapely.

I po třiatřiceti letech se dá hrát našlápnutý set plný energie a agrese

Po zhruba třicetiminutové přestavbě nastoupili kultovní Debustrol. Svůj hodinový set odstartovali peckou Trendshit, následovaly hity jako Zakuklenci, Údolí Hádu, Svět co zatočí s tebou, Nasrat Vám všem. Samozřejmě nesměl chybět ani Masoterian, při kterém již tradičně Martin Kolinss zahrál sólo na motorovou pilu. Zaplněný R klub při setu Debustrolu řádil jak zběsilý.
Kapela se představila ve skvělé formě. Agresivní kytary, dunící basa a rychlé, přesné údery Herr Milera za bicími dostaly snad každého pod pódiem. Důkazem toho byl i fanoušky vytvořený moshpit několikrát za koncert. Tato trashmetalová legenda dokazuje, že i po třiatřiceti letech se dá hrát našlápnutý set plný energie a agrese.

Text a foto: Petr Klepetko

Další termíny turné:

31. 1. Pěnčín u Turnova – KD
01. 2. Horažďovice – KD
07. 2. Brno – Melodka
08. 2. Ostrava – Barrák
14. 2. České Budějovice – Fabrika
15. 2. Tábor – MC Jordán
20. 2. Praha – Palác Akropolis, natáčení DVD
21. 2. Vizovice – Sokolovna
22. 2. Uherské Hradiště – Mír
28. 2. Jaroměř – Nároďák
29. 2. Kroměříž – Slady