Mystic Festivalu není cizí žánrová a národnostní pestrost

Amorphis – Tomi Joutsen

Polský Mystic Festival se pomalu stává pojmem. Jak se blíží termín, přibývají další a další jména větších i komornějších rozměrů. Národnostní i žánrová pestrost Mystic Festivalu slibuje originální hudební zážitky.

Mongolský objev a kytarový mág

Finští Amorphis oplývají širokou paletou nezaměnitelných songů mísících několik žánrů dohromady, kytarový mág Devin Townsend stále hýří novými nápady, brazilská legenda Sepultura se představí s novým albem, jenž nese název Quadra. Americká mašina jménem Mastodon se rovněž řadí mezi přední kapely všech festivalů, na kterých hrají, mongolský objev The Hu, které jste mohli vidět na minulém Rock For People, to umí též pořádně rozparádit.

Rodný jazyk novozélandské kapely a tajemný interpret z Ukrajiny

Až z Nového Zélandu dorazí groove metaloví Alien Weaponry, kteří ve své tvorbě dávají prostor svému rodnému jazyku a taktéž balancují na pomezí několika žánrů. Britští rockeři Killing Joke, jejichž počátky se datují až do roku 1978, dorazí do Polska v plné původní sestavě, americká sludge metalová nám představí Baroness své nové album Gold & Grey. Ukrajinu zastoupí tajemná Motanka, jenž funguje teprve pátým rokem, další domácí kapelou bude black metalová novinka Truchlo Strzygi i jejich kolegové Black River.

Češi na pódiu Mystic Festivalu

Dánská death metalová mašina Baest vyrukuje s novou fošnou s názvem Venenum, psychedelické delirium rozpoutají Oranssi Pazuzu a jejich švédští sousedé Bombus se postarají o poctivý hard rock. Mystic Festival bude mít i české zastoupení, jelikož přijedou i velmi kontroverzní Hentai Corporation.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda

Author