Hatebreed chystají v dubnu nájezd na Prahu, přivezou i novou desku?

Hatebreed, Jamey Jasta

Americká kapela Hatebreed se na hardcoreové scéně pohybuje už nějaký pátek, vždyť loni oslavili 25. narozeniny. Letos se k nám tahle partička opět vrátí a s sebou si přivezou Stick to Your Guns. V plánu je i nová deska a singl.

Hatebreed si odskočí do Prahy z turné s Parkway Drive

Hatebreed se v dubnu chystají na evropské turné s australskými tvrďáky Parkway Drive. To však pro partičku okolo zpěváka Jamey Jasty není žádný problém. V Česku má tahle kapela velmi slušnou fanouškovskou základnu, proto není divu, že si speciálně pro tento večer a pouze pro české publikum odskočí 8. dubna do Prahy do Futurum Music Baru.

Stick to Your Guns: spíše vážený host než předkapela

Hatebreed zajisté patří k nejlepším kapelám svého žánru. Mnoho kapel je bere jako svůj vzor a inspiraci v tvorbě. Nejinak tomu bylo i v případě předkapely Stick to Your Guns, i když místo předkapela je na místě nazvat je spíše velmi váženým hostem.

Kalifornská parta Stick to Your Guns funguje od roku 2003 a na kontě mají nespočet hudebních úspěchů. Kapela si v průběhu let prošla mnoha personálními změnami, avšak od roku 2012 jezdí v ustálené sestavě – zpěvák Jesse Barnett, basák Andrew Rose, bubeník George Schmitz a kytaristé Josh James a Chris Rawson. Stick to Your Guns se pyšní jedním zajímavým prvenstvím – stali se první americkou kapelou, která odehrála koncert ve východoafrické Keni. A stejně jako Hatebreed, i oni také jeli turné po Evropě s Parkway Drive.

Deska na obzoru, singl na Valentýna

Tvorba Hatebreed je jakési pojítko mezi hardcorovou a metalovou scénou. Kombinace těchto dvou hudebních žánrů v jejich podání je pro ně typická právě díky zapamatovatelné melodice, skočným groove riffům, čitelnému tempu, razantní rytmice – a přesto stále umí překvapit něčím novým. Letos na jaře by měla spatřit světlo světa jejich nová deska. Bližší informace zatím ale kapela tají. Čekání na novou desku nám však kapela zpříjemní na svatého Valentýna, tedy 14. února, novým singlem When The Blade Drops.

Všichni fanoušci už netrpělivě vyhlížejí novou desku, ale jestli ji s sebou Hatebreed přivezou do Prahy, to je zatím ve hvězdách. Lístky jsou již v prodeji – online přes Obscure Promotion a Ticketmaster nebo na kase v Lucerna Music Baru.

Text: Ema Moravcová, foto: Honza Švanda