Citron poveze na turné maxi singl Supi se slétají

Citron, Pavel Hanus, George Rain

Citron vyráží za necelé tři týdny na turné nazvané Supi se slétají. První zastávkou bude 29. února Kulturní dům v Příbrami. Pro své fanoušky si kapela připravila speciální překvapení v podobě nového maxi singlu.

Dárek od Citronu pro všechny, kdo přijdou na koncert

Již na předchozím turné se slovenskou legendou Tublatankou jsme se dočkali dárečku – CD, jenž obsahovalo společnou píseň Silní a nezlomní i výběr dvou nejlepších písní obou kapel. Pro nadcházející turné si kapela připravila dárek v podobě nového maxi singlu s názvem Supi se slétají. Singl bude dostupný zdarma pro všechny návštěvníky jakéhokoli koncertu jarního turné.

Čtyři písně: starší, současná a dvě nové

Tento maxi singl bude obsahovat dvě čerstvé novinky Strhnem hráze a Dej mi. Obě tyto skladby by nám mohly napovědět, jak bude vypadat chystané album, na kterém kapela pracuje a které by mělo vyjít ještě v letošním roce. Samozřejmě nesmí chybět samotná skladba Supi se slétají, ke které v nedávné době Citron natočil i videoklip. V něm nechyběly ohně ani živí supi. Čtvrtou a zároveň poslední skladbou nového maxi singlu je nadčasová pecka Hraběnky a hrabata, která byla jednou z výrazných písní dnes již kultovního alba Vypusťte Psy! z roku 1990. S odkazem na dnešní dobu se kapela rozhodla zařadit ji opět na koncertní playlist.

Nový program a koncerty v místech, kde dlouho nebyly

Krom nového maxi singlu si Citron připravil pro jarní turné zbrusu nový koncept vystoupení. Klasický rockový nářez nově doplní unplugged pasáž za doprovodu violoncellového dua, které můžete znát z projektu Bohemian Metal Rhapsody. Navíc kapela tentokrát upustila od velkých hal či stadiónů a přesunula se do menších míst a měst, kde v uplynulých letech ještě nevystupovala. Koncerty vedle oblíbených hitů doplní také singlové novinky z alba Rebelie rebelů (2015).

Speciální host Symfobia

Můžeme se tedy těšit na koncerty plné energie a kapela slibuje i bezprostřední kontakt s fanoušky. Na turné se jako speciální host představí slovenská symphonic metalová kapela Symfobia, jenž má v čele dvě půvabné zpěvačky.

Termíny turné Supi se slétají:

29. 2. Příbram, KD
06. 3. Cheb, KC Svoboda
20. 3. Havlíčkův Brob, KD Ostrov
21. 3. Křesetice u Kutné Hory, Sokolovna
27. 3. Mladá Boleslav, KD
28. 3. Písek, KD
03. 4. Hranice na Moravě, Sokolovna
04. 4. Strážnice, KD
17. 4. Třebíč, Roxy klub
18. 4. Boskovice, Sokolovna
24. 4. Zlín, Masters of Rock Café
25. 4. Šumperk, KD

Text: Ema Moravcová, foto: Honza Švanda

Author