Ultimátní německý metalový balíček: Helloween zveřejnili hosta

Helloween

Již pár pátků víme, že k nám opět přijedou Helloween ve své „united“ podobě za účasti bývalých členů. Nyní však kapela oznámila speciálního hosta. A ten má v čele personu, která již několik desetiletí pomáhá spoluutvářet německý metal.

Hvězdní krajané

Helloween u nás zahrají 15. října v O2 aréně v Praze. Spolu s nimi vystoupí jako speciální host uskupení Dirkschneider – tedy hudební projekt frontmana Uda Dirkschneidera, někdejšího hlasu kapely Accept.

Už nikdy? Ale ano! Udo zazpívá Accept při příležitosti koncertu Helloween

Takový bude i jejich setlist – kapela bude hrát pouze skladby z éry, kdy byl drobný, ale energický Udo tahounem zmíněné německé metalové legendy. Známou podobu vtiskl například písním Metal Heart, Princess Of The Dawn nebo Balls to the Wall. Ač se před pár lety zařekl, že tyto písně už zpívat nebude, nyní se s nimi znovu postaví na pódium před své přátele z Accept. Sám Udo to považuje za velkou čest.

Weikath se těší na hity, na kterých vyrostl

Nadšený je i zpěvák Helloween Andi Deris: „Je skvělé, že budeme mít tento německý tank s sebou! Je to skvělý chlapík a hudební ikona. Toto turné bude jedna velká paráda“. Vtipně i radostně se vyjádřil kytarista Michael Weikath: „Tohle je ultimátní německý metalový balíček – nemůžu se dočkat až uslyším hity ACCEPT, na kterých jsem vyrostl!“

United Pumpkins zase pohromadě s novou muzikou

Helloween u nás vystoupí v sestavě, která zahrnuje i bývalé členy Kaie Hansena (kytara, zpěv) a Michaela Kiske (zpěv). „United Pumpkins“ tedy budou zase pohromadě, silnější než dřív. S sebou si totiž přivezou nový hudební materiál, jak opatrně předesílal Kai Hansen již v rozhovoru na Masters of Rock 2019. To, co slíbil, se tedy nyní stalo skutečností. 15. října si tedy v O2 aréně užijeme opravdovou německou metalovou párty.

Vstupenky zakoupíte v sítích Ticketportal a Ticketmaster.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda