Arakain: sedm nových songů v Kolíně a v Jindřichově Hradci

Arakain, Honza Toužimský

Arakain o uplynulém víkendu „podruhé zahájil“ jarní část turné k desce Jekyll & Hyde – 6. března v Kolíně a 7. března v Jindřichově Hradci. Obou jsme se s radostí zúčastnili a přinášíme vám krátké info a fotoreportáž.

Jerem.I: solidní rockoví parťáci

Diváci přivítali nejdříve kapelu Jerem.I, která se v poslední době soustřeďuje na česky zpívanou tvorbu s frontmanem Lukášem Písaříkem. Arakain si na turné vybral solidní rockové parťáky a jejich vystoupení mělo u fanoušků pozitivní ohlas, jak bylo vidět z reakcí publika.

Arakain: sedm nových songů a některé méně hrané

Pak už byl ale prostor pro vystoupení českých metalových legend. V programu tohoto turné zazní vždy sedm písní z aktuální desky Jekyll & Hyde. To je poměrně hodně, je to však dobře – fanoušci tak mají šanci poznat hodně nových písní live. Kromě již známých singlů Dnes ještě ne a Kompromis jsme tedy mohli slyšet skladby To co chceš mít, Znal bych rád, Hřích, Hathor a závěrečnou píseň regulérního programu Jekyll & Hyde. Kapela ale také prokládá set staršími či déle nehranými písněmi, a tak došlo na takové speciality jako To jsme my, Farao, Jesus Business, Půl století, Magor či trochu toho „Adrenalinu“. Fanoušci samozřejmě klasicky vyhecovali Arakain k přídavku, který kromě obligátních pecek Proč? a Apage Satanas tvořila ještě skladba Paganini.

MSD Kolín: velmi dobrá atmosféra a originální výzdoba

Obě tato města a jejich kulturní zařízení již patří k tradičním a oblíbeným štacím Arakainu. Kolínský Městský společenský dům (MSD) přitáhl fanoušky z Polabí, ale také více ze severu. Každopádně bylo náležitě plno a velmi dobrá atmosféra právem činí z Kolína zastávku, na kterou se kapela zajisté ráda vrací. Nesmíme opomenout ani netradiční interiér společenského domu – na stěně nad schody visí auto-moto dekorace, schody i dveře do zázemí jsou vyzdobeny notami. Jediným záporem jsou poměrně vysoké ceny na baru.

KC Jitka Jindřichův Hradec: prostorný kulturní dům a obří láhev rumu

Ke KC Jitka v Jindřichově Hradci vede cesta takřka až na samý konec města. Kdo se tam však vydá, nelituje. Kulturní dům je velmi pěkný, prostorný a mezi jihočeskými fanoušky oblíbený. I Arakain sem určitě jezdí rád – už proto, že tady na ně již víckrát čekala obří láhev rumu se speciální etiketou jako dar od klubu.

Odložené koncerty

Vzhledem k aktuálnímu nařízení Bezpečnostní rady státu o zákazu konání akcí nad 30 osob v souvislosti se situací kolem koronaviru jsou další koncerty tohoto turné odloženy. Arakain ale pracuje na náhradních termínech, které budou včas oznámeny prostřednictvím jejich oficiálního webu, Facebooku a Instagramu.

Text. Sylva Kaplanová, foto: Petr Klepetko