Letošní pestrý Masters of Rock: power metal, thrash i psychedelie

Fernanda Lira, Nervosa

Největším písmem jsou na plakátu festivalu Masters of Rock psány kapely Judas Priest, Nightwish, Amon Amarth, Anthrax, Testament či Sepultura. Ale i další řádky plakátu skýtají uskupení, která potěší spoustu fans či se pro ně stanou novým objevem.

Dvě vítaná jména vracející se po dlouhé době

Ze Švédska přijedou výborní Blues Pills, kteří v sobě nesou nádech psychedelie, jak jsme na Masters of Rock poznali již v roce 2015. Po pěti letech se vrátí také Neonfly z Velké Británie, kapela, která byla velkým příjemným překvapením tehdejšího ročníku.

Různorodá tvrdá muzika z německy mluvících zemí

Švýcarská Shakra u nás vystupuje opakovaně, přesto tuto kapelu vždy rádi vidíme, neboť je jednou z nadějí moderní tvrdé muziky. Stále větší úspěch sklízejí také němečtí powermetaloví Orden Ogan, ale i jejich krajané, symfometalová kometa Beyond the Black v čele s výraznou frontmankou Jennifer Haben. Ti přesvědčili již na loňské zimní verzi Masters of Rock, a proto je rádi přivítáme znovu. Originálním prvkem letošního line-upu budou němečtí industrial metaloví Oomph!

Dobrá zábava i vážnější témata

Norští Trollfest jsou vždy zárukou dobré folkmetalové zábavy, pirátskou image mají Alestorm. Z Brazílie přijede dámská thrashová sestava Nervosa, která si také vydobývá stále více uznání. A pro příznivce velmi tvrdých tónů, sociálních témat a zvířecích práv jsou tu Heaven Shall Burn.

Na české kapely se můžete těšit příště

Součástí line-upu je samozřejmě vždy také početná skupina českých kapel. Ty s nejvíce zavedeným jménem vystupují na hlavní Ronnie James Dio Stage, nové či méně známé pak hostí menší FWcare Stage. O těch se dopodrobna rozpovídáme příště.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Author