Lordi přesouvají své turné na léto, týká se to i koncertu v Praze

Lordi, Mr Lordi

Ikonická maskovaná stálice finské hardrockové scény Lordi přesunula v důsledku současné situace svůj březnový koncert u nás na 2. července letošního roku. Doufejme, že v této době již bude vše v nejlepším pořádku.

Všechny vstupenky už našly své majitele

Pražský koncert Lordi v klubu Roxy byl v souvislosti se současnou koronavirovou situací přesunut z původního termínu 22. března na čtvrtek 2. července 2020. Zakoupené vstupenky zůstávají samozřejmě v platnosti. Koncert je již nějaký pátek vyprodaný, vstupenky tedy nebudou k prodeji ani na místě.

Velký úspěch již s debutovým albem, Killection je desáté v řadě

Lordi, kteří vznikli ve finském městě Rovaniemi v roce 1992, se dočkali prvního většího úspěchu již po vydání svého debutu Get Heavy (2002), kde najdeme hitovky jako Would You Love a Monsterman nebo Devil Is a Loser. Čtyři roky nato vyhráli soutěž Eurovision Song Contest se skladbou Hard Rock Hallelujah, čímž se napevno vryli pod kůži spoustě rockerů. Svou téměř až horrorovou show neustále obohacují. Něco nového nás jistě čeká i při turné k letošnímu albu Killection, což je v diskografii Lordi jubilejní desátý počin. Při všech těchto byli přítomni frontman Mr Lordi a kytarista Amen, kteří jsou v kapele dosud.

Živelná a energická show, při které není čas na nudu

Koncerty této finské pětice bývají doprovázeny až strašidelnými scénami. S tím korespondují i jejich démonické masky, texty plné nejrůznějších hrůz, strašidelných událostí, krve a zvráceností – ať už jde o vyříznutí kusu masa z těla jeptišky při basovém sólu, zombie připoutané ke vznášejícímu se křeslu, Amena, který povstane z rakve, nebo frontmana Mr Lordi pobíhajícího po pódiu s cirkulárkou. Chybět nemohou ohně a světelná projekce. Navíc valná většina jejich tvorby se nese v chytlavých hardrockových tónech a zpěvných refrénech, tudíž se při jejich koncertě člověk zkrátka nenudí.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda