Mystic Festival v Polsku je dalším festivalem, který bude časově posunut

Mystic festival

Zprávy posledních dní týkajících se situace kolem festivalů jsou nepříznivé, leč pravdivé. Krakovský Mystic Festival, který letos sliboval velmi nabitý line-up, se v původně plánovém termínu 10.-11. června neuskuteční.

Do Polska mělo namířeno mnoho legend

Mezi headlinery letošního ročníku měli patřit legendární Judas Priest, kteří stáli u zrodu heavy metalu, symfonická metalová senzace Nightwish zde plánovala zastávku v rámci turné k nové desce Hvman:II:Nature. Stejný záměr měla i rozjetá Sepultura s novým albem Quadra, své poselství se zde chystal zvěstovat King Diamond se svojí formací Mercyful Fate, deathmetalové legendy Obituary a Vader se zde též chystaly udeřit. A takto bychom mohli pokračovat dál. Stejně jako v případě dalších festivalů, které se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční, zde bude co největší snaha zachovat majoritní část již oznámených interpretů.

Zde je vyjádření organizátora a šéfa pořádající agentury Mystic Coalition, Wojciecha Kwiatkowskiho:

„Milí přátelé,

byli jsme připravení vypořádat se s nejrůznějšími problémy – pořádání festivalu je pro nás vždy velkou výzvou – ale tento scénář jsme nemohli předvídat. Pandemie způsobená novým typem koronaviru se stala šokujícím překvapením pro celý svět. Naše hranice jsou zavřené, doprava je pozastavena a koncerty jsou rušeny jeden za druhým. Slýcháme denní reportáže ohledně restrikcí zaměřených na veřejné shromažďování u nás i v sousedních zemích a naše vláda též posílá jasný vzkaz: během několika dalších týdnů neexistuje šance, že by se všechno vrátilo do normálu.

Zůstáváme však optimističtí a věříme, že ty nejčernější předpovědi se nenaplní, ale už teď si jsme jistí, že nebude možné uskutečnit v červnu náš festival, jak bylo původně oznámeno. My se samozřejmě nevzdáváme a tvrdě pracujeme na tom, abychom našli nové datum pro konání festivalu, která nám všem umožní se s vámi sejít a užít si muziku bez jakýchkoliv překážek. Je to velmi komplikovaný proces, ale všichni – tedy kapely, agenti a naší partneři – chtějí, aby festival proběhl.

Víme, že naši situaci chápete. Četli jsme vaše slova podpory a jsme velice rádi za vaše zprávy, ale chceme vás poprosit o trošku té trpělivosti. Během následujících týdnů zveřejníme detailní vyjádření, které bude zahrnovat tři možnosti:

– zakoupené vstupenky vám budou ponechány a budou platné při novém datu konání festivalu

– nebo si je budete moct vyměnit za vouchery, které můžete směnit za vstupenky na jiné koncerty, které pořádáme

– pokud se vám ani jedna z těchto možností nebude zamlouvat, vrátíme vám peníze

Prosíme vás všechny, abyste byli opatrní a postarali o sebe a své blízké, ať se můžeme všichni sejít na Mystic Festivalu v plné síle. Po týdnech nuceného sociálního distancování se a ticha přinese naše setkání před pódiem a hudba dunící z repráků ještě více radosti než kdy předtím.

Uvidíme se!“

Během příštích několika týdnů bude tedy jasné, co s letošním ročníkem tohoto skvělého polského festivalu bude. Věřme, že vše dopadne, jak nejlépe může, a že se co nejdřív vrátí vše do normálu.

Text: Mates Šimek, foto: facebookový profil festivalu