Art Maraton v Akropoli již v pátek s headlinery Cocotte Minute

Martin Zeller, Cocotte minute

Současná situace kolem koronaviru nepřeje ani umělcům a klubům. Nejinak je na tom také oblíbený Palác Akropolis. V pátek 24. dubna však své brány na několik hodin opět otevře. A co že se to chystá za mejdan?

Maratón umění: muzika i literatura

Během osmi hodin se na jevišti velkého sálu a malé scény vystřídá řada umělců jak z hudebního, tak literárního spektra. Od 16 hodin až do půlnoci se v rámci události nazvané Art Maraton představí více jak dvacítka umělců, jejichž tvorbu budou diváci moci sledovat online z pohodlí a bezpečí svých domovů.
„Oslovili jsme hudebníky, kteří v Paláci Akropolis již hráli a kteří jsou součástí její dramaturgie, a přidali jsme k nim sekci autorského čtení. Vznikne tak celek, který bude mít nečekané spojitosti. Osobně se těším na působivou rozmanitost, jež vznikne“, dodává ředitel Paláce Akropolis Petr Boháč.

Cocotti vzkazují: Vražte kefíry na mrazák

V koncertní části, která bude věnovaná kapelám a hudebním projektům. Nejzářivější hvězdy večera budou bezpochyby nu-metaloví Cocotte Minute. Kapela, která je na svých koncertech zvyklá na natřískané kluby až po půdu teď stane před vyprázdněným sálem. „Vražte už teď kefíry na mrazák, protože v pátek to bude zllej mejdan! Naše světově proslavená chráněná dílna ve 21:00 vyšvihne nejjemnější výběr z našich ikonických ploužáků!“, dodává k setu frontman Zeller. „Cocotti“ také kvůli současné situaci museli přerušit jarní část tour s kultovním debutem CZEKO, který na podzim oprášili po patnácti letech. Na pódiu se dále objeví jména jako Kittchen, Bratři, Never Sol, Clarinet Factory, Bára Zmeková, Malé zvíře a Moonspotter.

Malá scéna pod nadvládou žen a knih

Série koncertů bude prokládána autorským čtením, kdy se s diváky o svoji literární tvorbu podělí Kamila Hladká, Miřenka Čechová, Apolena Rychlíková, Barbora Baronová, Martina Malinová, Magdalena Šipka a Libuše Jarcovjaková. Celým maratonem diváky provede kulturní redaktorka Českého rozhlasu Vltava Veronika Štefanová.

Lístky na GoOut

Koupí vstupenky na předprodejním portálu GoOut, které jsou k dispozici už nyní, podpoří sledující přítomné umělce, mezi které bude výtěžek rozdělen.

Text: Ema Moravcová, foto: Jiří Kunčík