Bývalé členky Nervosy přicházejí s novou kapelou: Bude znít temně a tvrdě

Crypta

Je to sotva pár týdnů, co z brazilské thrashmetalové Nervosy odešly baskytaristka Fernanda Lira a bubenice Luana Dametto. A jak bylo avizováno, bez angažmá dlouho nezůstanou. Základy nového projektu již byly položeny.

Na prvním albu se intenzivně pracuje

Nový čtyřčlenný projekt má název Crypta a silně inklinuje k death metalu. Vedle Fernandy a Luany se v této sestavě představují také kytaristka Sonia Anubis, která zastává stejný v post v kapelách Burning Witches a Cobra Spell. Druhou kytaru si bere do parády Tainá Bergamaschi, která předtím hrála v kapele Hagbard. Tyto čtyři pohledné a talentované dámy v současnosti tvrdě pracují na skladbách pro jejich první studiové album. První informace o jejich debutu budou známy v brzké době.

Brazílie vysílá na metalovou scénu další svou kometu

Stejně jako v Nervose, i zde bude zpěv obstarávat Fernanda. A jak to tak bývá, nepochybně po dokončení prvního alba vyrazí na turné a v průběhu let následujících se pravděpodobně představí i u nás. Brazílie již dala světu řadu skvělých metalových kapel především tvrdších žánrů, a tady se rýsuje projekt, který stoprocentně půjde v jejich stopách. Na facebookovém profilu kapely byly zveřejněny odkazy na Instagram a YouTube kanál, na kterých bude v brzké době k vidění nějaká ta prvotní tvorba.

Text: Mates Šimek, foto: facebookový profil kapely

Author