Festival Letokruh nabídne rockový den: Rybičky 48, Horkýže Slíže a Inekafe

Rybičky 48, Kuba Ryba

Říkali, že nebudou festivaly? Jeden přece jen ano! Putovní festival Letokruh nabídne čtyři dny plné hudby, každý den v odlišném žánru. Najde se tedy něco pro rockery, popové fans i pro nejmladší generaci sledující ve velkém YouTube.

Nový festival: putovní a s tematickými dny

Poté, co vláda v návaznosti na koronavirovou situaci vydala zákaz konání kulturních akcí, bylo postupně jasné, že se klasické velké letní festivaly letos nebudou moci konat. Díky příznivému vývoji a rozvolnění je však možno pořádat některé menší akce – za tímto účelem vzniklo pár nových. Festival Letokruh je jednou z nich, tedy úplnou letošní novinkou. Jeho koncept stojí na principu putovního festivalu „stěhujícího se“ od města k městu – postupně proběhne v Praze, Brně a v Hradci Králové. Program nabídne různé hudební žánry, ale na rozdíl od klasických multižánrových festivalů přinese každý týden jeden tematicky zaměřený den. Nás bude tedy zajímat především rockový termín každého ze tří Letokruhů.

Československý program laděný do punkova

Již ve čtvrtek 16. července se rockerům otevřou brány Stadionu Za Lužánkami v Brně, kde obsadí pódium Rybičky 48, Horkýže Slíže a Inekafe. Celý program tak bude laděný trochu do punkova, slovenští hosté jsou u nás i „po koroně“ ostatně už téměř jako doma. Něco nám říká, že bude veseloJo, a pak že festivaly nebudou.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Author