Nový hořický kulturní Areál Zahrada přivítá Loučení s létem

Nový hořický kulturní Areál Zahrada

V Hořicích byl v červenci otevřen nový venkovní kulturní prostor s názvem Areál Zahrada. „Křest“ ohněm a především vodou z dešťových mraků má za sebou, a nyní již vyhlíží zářijovou akci Loučení s létem za účasti kapel jako Gaia Mesiah či Žlutý pes.

Malý, velký fest: narychlo zorganizovaný, přesto povedený

Letošní jednodenní Malý, velký fest v Hořicích 18. 7. byl podařenou, přestože narychlo zorganizovanou náhradou za klasický dvoudenní The Legends Rock Fest. Pořadatelé také poprvé umístili akci do nově otevřeného Areálu Zahrada. Možná se některým z nás na chvíli zastesklo po Masarykově věži samostatnosti, která na každý The Legends Rock Fest symbolicky dohlížela seshora. Ale Areál Zahrada si všichni, kdo ho navštívili, rychle zamilovali. Má totiž spoustu nesporných výhod.

Areál Zahrada je skutečnou zahradou

Tou největší je dostatek stínu od vzrostlých stromů – toto místo nenese jméno Zahrada nadarmo. Je skutečnou velkou zahradou – a uznejte sami, když na festivalu celý den praží slunce na plné obrátky, člověk si říká: „království za ko…usek stínu„.

Již brzy: Loučení s létem

Nový kulturní areál byl tedy zdárně „pokřtěn“, a tak mohou pořadatelé nyní již naplno upřít zrak k podzimu. Právě v Zahradě se totiž v sobotu 12. září odehraje další akce pořadatelského týmu kolem Zdeňka LhotyLoučení s létem. Půjde o první ročník této akce, která by měla i v příštích letech uzavírat letní sezónu, a její zaměření je poněkud žánrově pestřejší. Za hlavní hvězdy budou platit Gaia Mesiah a Žlutý pes v čele s Ondřejem Hejmou, těšit se můžete také na Rammstein Tribute Show, The Agony, Maximix, Fénix či legendu Benefit.

Vstupenky můžete koupit již nyní koupit na webu festivalu The Legends Rock Fest, nebo v síti Ticketstream. Lze je zakoupit i přímo v Hořicích v Biografu Na Špici a v trafice na autobusovém nádraží.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Author