Sixx:A.M. spolu s Ivanem Moodym, Slashem a dalšími povzbuzují charitativním singlem drogově závislé k léčbě

Snímek z filmu Sno Babies

Zatímco z médií denně slýcháme strašidelné zprávy o pandemii koronaviru, trochu skrytě před našimi zraky zuří ještě další pandemie – drogové závislosti. Charitativní singl Maybe It’s Time od Sixx:A.M. naleznete na soundtracku k novému filmu Sno Babies. Podílela se na něm řada muzikantů, z nichž někteří mají sami se závislostí zkušenosti.

Nikki Sixx: Drogy jsou epidemie

Kreativním mozkem kapely Sixx:A.M. je basák a skladatel Nikki Sixx. Byl to právě on, kdo drogy nazval epidemií. Dle jeho slov podepřených statistickými údaji se jedná o jednu z nejčastějších příčin úmrtí mladých lidí v USA. A právě on popsal ve své knize Heroinové deníky svůj boj s touto tvrdou drogou. Po letech užívání a dvou předávkováních se nakonec odhodlal k návratu do normálního života bez návykových látek, což se mu podařilo.

Píseň o momentu rozhodnutí i o odhodlání

V textu charitativního singlu Maybe It’s Time zastihneme vypravěče právě ve chvíli takového rozhodnutí. V písni zní slova, že je možná právě načase vypořádat se s problémy, které ve svém životě má. Právě tento moment je zcela klíčový – přiznat si, že člověk nemá situaci pod kontrolou, a odhodlat se k léčení. A nejspíš právě proto, že je klíčový, je obvykle tak těžký.

Umělci za uzdravení: někteří z nich vyhráli boj se závislostí

Na písni se podílela další velká jména současné rockové muziky skrytá pod souhrnným názvem Artists for RecoveryCorey Taylor ze Slipknot, Joe Elliott, Brantley Gilbert, kapela Awolnation, Ivan Moody z Five Finger Death Punch či Tommy Vext z kapely Bad Wolves. Někteří z nich mohli do své hry a zpěvu vložit i vlastní zkušenosti – Slash se potýkal s drogami a alkoholem, Ivan Moody také s alkoholem. Naštěstí úspěšně.

 

Sno Babies: je načase postavit se problému čelem

Singl je součástí soundtracku k novému filmu Sno Babies, který vyšel 29. září. Film vypráví o dvou studentkách střední školy, které svou závislost na heroinu skrývají před milujícími, ale věčně zaneprázdněnými rodiči za fasádu školní uniformy a upraveného pokoje. Je však jisté, že takhle to nejde dělat pořád. Spirála drogové závislosti se roztáčí…a možná je skutečně načase postavit se problému čelem… Film zároveň dává naději, že drogovou závislost je po pevném rozhodnutí a za pomoci blízkých i odborníků možné překonat.

Singl a film podpoří organizaci pomáhající drogově závislým

Singl a film je charitativní, veškerý autorský honorář věnovali všichni zúčastnění organizaci Global Recovery Initiatives zabývající se léčbou drogové závislosti. Fanoušci zároveň podpoří tuto organizaci každým streamováním či stažením singlu na ffm.to/artistsforrecovery. Na podporu léčby závislostí poputuje ve prospěch stejné organizace také výtěžek filmu. Kampaň doprovází hashtag LetsSaveLives, tedy Zachraňujme životy.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Facebookový profil z filmu Sno Babies