Harlej si v klipu Až tady jednou nebudu užívá nebeského bytí

Harlej

Kapela Harlej vydává třetí videoklip z aktuálního alba Smutku dávám sbohem. Obrazového ztvárnění se dostalo písni Až tady jednou nebudu. A pro klip se kapele dokonce podařilo získat výraznou českou hereckou osobnost.

Vážné téma nevážným způsobem

Píseň Až tady jednou nebudu zpracovává smutné, vážné téma, ale zcela nevážným až pozitivním způsobem. Dobu po svém budoucím odchodu ze světa si hlavní protagonista představuje jako nebeský mejdan, ze kterého „posílá pozdravy z ráje“, zvukomalebnost nechybí verši „v aleji holky se válej“. Text rozpoznatelně evokuje básnický styl Tomáše Miřátského, který otextoval i předchozí velký hit kapely Strážní andělé.

S osvědčeným týmem

Stejný jako při klipu ke Strážným andělům zůstává i tvůrčí tým videarežisér Petr Vinc Havlíček a jeho firma Khfilmin. Hraný videoklip se točil během září a října na několika místech, z nichž nejčastěji vidíme prostředí Fakultní nemocnice v Motole. V hlavní roli se objevil herec Tomáš Hanák, neodmyslitelně propojený s divadlem Sklep a známý taktéž z mnoha filmů.

 

 

„To, že natočíme klip Až tady jednou nebudu, bylo jasný hned od chvíle, kdy jsme píseň ve studiu nahráli. Osobně k ní mám hodně blízkej vztah, jak k hudbě, tak k textu. Zrovna texty na tenhle song jsme měli asi čtyři, než najednou přišel ten správnej námět a nápad. Jsem hodně potěšen tím, jak klip dopadl. Myslím, že Vinc se námětem a zpracováním přesně trefil do toho, o čem nám v písničce šlo, a posunul to ještě o kousek dál. A nesmírně si vážím toho, že do natáčení s námi šel člověk a herec formátu Tomáše Hanáka, byla to strašně příjemná a potěšující spolupráce“, potěšeně vypráví kytarista Tonda Rauer.

Pětadvacetiny s přerušovanými oslavami

Letošní rok je ve znamení pětadvacetin Harleje. Již na jaře mělo proběhnout výroční halové turné, které ovšem po první zastávce přerušila koronavirová situace. Dva open-airy se ještě stihly v září, ostatní koncerty bylo nutno přesunout na příští rok, jakmile to dovolí epidemiologická opatření „Držte se a doufáme, že třeba zrovna Až tady jednou nebudu vás na pár chvilek zabaví od sledování současné situace okolo nás“, vzkazuje příznivcům Tonda Rauer.

Text: Redakce, foto: Facebookový profil kapely Harlej, video: YouTube.com