Korpiklaani: olej na vousy s vůní divočiny pomáhá hned dvakrát

Korpiklaani

Finský metalový klan „lesních mužů“ Korpiklaani má zajisté vztah k bujnému porostu, ať už v lese, nebo na pánské bradě. Nyní připravili pro fanoušky dost speciální záležitost: olej na vousy s charitativním rozměrem.

Limitovaná edice 2000 lahviček

Korpiklaani vytvořili olej na vousy ve spolupráci s výrobcem kosmetiky na vousy Partawa a charitativním klubem vousatých mužů Mad Viking Finland. K dostání bude pouze limitovaná série 2000 lahviček. Z každé prodané lahvičky poputuje 5 euro ve prospěch charitativní organizace Sylva podporující děti a mládež v boji proti rakovině.

Slza divočiny

„Olej se jmenuje Korven Kyynel, tedy Slza divočiny,“ vypráví Mika Poikonen, generální ředitel společnosti Partawa. „Má vůni evergreen tree a je přímo z Eyes of the Forest, jako píseň s téměř stejným názvem od Korpiklaani. Olej na vousy byl vyroben ve Finsku a všechny jeho složky jsou zcela přírodní. Korven Kyynel ošetřuje vousy a pokožku, a také pomáhá dětem a mladým lidem, kteří bojují s rakovinou.“

Korpiklaani: Jsme vousatá kapela, olej budeme potřebovat

Zpěvák Korpiklaani Jonne Järvelä si spolupráci i olej samotný pochvaluje: „Nebylo těžké rozhodnout se pro spojení kapely s produktem jako olej na vousy od Partawa a Mad Viking Finland. Jsme poměrně vousatá kapela, takže tento produkt určitě budeme potřebovat, samozřejmě i s vůní divočiny.“ Dodává také osobní zkušenost s rakovinou v nejbližším okolí: „Výběr charity byl také nasnadě, protože rakovina mi vzala prarodiče a v minulém roce také strýce a sestru mé tchýně. Rakovina má tendenci výrazně zkracovat život své oběti, a já si ani nedokážu představit, jak hrozné je to pro rodinu, když onemocní dítě. Proto jsme chtěli věnovat výtěžek na podporu boje proti rakovině dětí a mládeže.“

Od listopadu na e-shopu kapely

Kvůli současné koronavirové situaci se nekonal žádný „křest“ či podobná akce, která uvedení výrobku na trh obvykle provází. Olej Korven Kyynel byl však oficiálně představen 15. října a k dostání je od 1. listopadu na e-shopech Partawa a Korpiklaani.

Text: Sylva Kaplanová, foto: facebookový profil kapely Korpiklaani