Nasty Ratz nabízejí v novém klipu The Waste světýlko ve tmě

Nasty Ratz

„Mezikrajská“ sestava Nasty Ratz (Praha, Železný Brod, Plzeň, Ostrava) přichází s novým singlem a klipem o psychických potížích, které v současné pandemické situaci sužují stále více z nás. Po hudební stránce ale skladba vlévá do žil energii.

Dlouhodobá osvědčená spolupráce

Píseň The Waste je posledním singlem z aktuálního alba Nasty Ratz s názvem Second Chance?, které vyšlo na konci loňského roku. Zvuk „má na svědomí“ kytarista Rony Janeček z kapely John Wolfhooker a vizuální podobu písně pak Milan „Balkins“ Balek, který s kapelou spolupracoval už na videoklipech Price of Love, Poetic Justice a Against The World (všechny z výše jmenovaného alba).

 

Světlo na konci tunelu?

Temnější atmosféra videoklipu naznačuje, že píseň pojednává o depresích a úzkostech. Strach si zejména v této složité době neseme v sobě prakticky všichni. Někdo je na tom ovšem hůře, jeho stav není pouhou špatnou či ustrašenou náladou a neobejde se bez odborné pomoci. I na to kapela pamatovala a uvedla na YouTube v popisku videa odkazy, na kterých ji vyhledat.

Ústředním motivem vizuálního ztvárnění The Waste je žárovka, kterých ve stísněných prostorách ve videu visí bezpočet, sám démonický frontman Jake Widow je se žárovkou v ruce, používanou místo mikrofonu, tak správně „psycho“. Je ale na nás, zda dokážeme vidět tento symbol třeba také jako světlo na konci tunelu…

Staré dobré osmdesátky

Navzdory vážnějšímu obsahu je ale The Waste energická skladba, hudebně odkazující na staré dobré osmdesátky a jejich našlápnutou muziku. Třeba bude i pro vás světýlkem v současných dnech, kdy se doslova i obrazně příliš brzy stmívá.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Archiv kapely, video: YouTube.com

Author