Rock Castle Moravský Krumlov: Nové světýlko naděje pro příští festivalovou sezónu na osvědčeném místě

Moravský Krumlov, festivalový areál, zámecký park

V současné situaci se hudební fanoušci upínají k příštímu létu jako začátku lepších časů. A nyní mají ještě o důvod více. Moravskokrumlovský zámek a jeho zámecký park opět ožije rockovou a metalovou muzikou v rámci nového velkého festivalu.

Na troskách starého festivalu vzniká nový

19.-21. srpna 2021. Moravský Krumlov. Rock Castle. Toto si dobře zapamatujte. Protože je to momentálně jedno ze světýlek naděje pro příští festivalovou sezónu…a co víc, úplně nové.

Po loňském neslavném konci Rock Heartu se začalo za nějaký čas proslýchat, že se možná na troskách starého festivalu rýsuje festival nový. Koronavirové období odsunulo v myslích fanoušků tyto úvahy trochu do pozadí, o to větší radost nám teď udělala zpráva o tom, že ve stejném srpnovém termínu chystá agentura Pragokoncert novou třídenní hard and heavy akci Rock Castle.

Na zámku v komnatách, na nádvoří i v zahradě

Název je nasnadě. Je odvozen od místa konánízámku Moravský Krumlov, který hostil i původní Rock Heart. V jeho komnatách našly zázemí hvězdy mezinárodního rocku a metalu, a v zámecké zahradě pak vznikl festivalový areál se vším, co fanouškovské hrdlo ráčilo. Nejinak tomu bude i při festivalu novém.

V pátek to všechno vypukne

Podrobněji ho představí agentura Pragokoncert v pátek 6. 11. v 10:00, kdy bude spuštěn i nový festivalový web rockcastle.cz a bude zahájen prodej vstupenek za zaváděcí cenu. Opět se plánuje mezinárodní účast – akce tak svou velikostí i obsazením doplní již zavedené festivaly Masters of Rock ve Vizovicích a Metalfest v Plzni.

Muchova Slovanská epopej opět doma v Moravském Krumlově

Kromě toho se do nově zrekonstruovaného moravskokrumlovského zámku vrací Muchova Slovanská epopej. Slavný cyklus dvaceti velkoformátových obrazů s výjevy z dějin slovanských národů nám bezesporu „závidějí“ i v zahraničí. Nyní zde opět najde důstojné místo k vystavení a zajisté zvýší atraktivitu tohoto místa nejen jako festivalového, ale i dovolenkového cíle.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda

Author