Blitz Union: Nový singl a animovaný klip Money-Crazy World varuje před falešnou modlou peněz

Blitz Union

EDM-rockoví Blitz Union nezahálejí a po tři týdny staré novince TV vypouštějí další singl Money-Crazy World. Kapela doprovodila píseň animovaným videoklipem, který jí dává nové možnosti ztvárnění tématu.

Je smutné, že akceptujeme nadřazení peněz nad blízkými lidmi a radostí ze života

Blitz Union na sobě v poslední době makají ještě víc než kdy předtím a potvrzují ambice dostat se daleko, ideálně také za hranice naší země. Jejich skladby mívají vážnější témata – v letošní novince TV rozebírají úskalí nekritického přebírání informací z médií, jedna ze starších písní nese název Cyberbully (Kyberšikana). Nejnovější singl Money-Crazy World varuje před falešnou modlou peněz.
„Už podle názvu je jasné, o čem tenhle song bude pojednávat – svět je plný penězi zaslepenými zombies, které pro prachy neznají bratra. Peníze se staly top prioritou našich životů. Jejich vydělávání je ve většině případech nad rodinou, přáteli, nad věcmi, co nás baví. Smutné. Ale ještě smutnější je, že to akceptujeme jako normální“, konstatuje frontman Mark Blitz.

 

Co po tom všem jednou zbude?

Píseň provází animované lyric video od vizuálního studia Sketchnuto, které ukazuje všechny čtyři členy kapely v pečlivě zpracované kreslené podobě s jejich typickými artefakty. Vnímáme ale také velmi mnoho povedených symbolů – výmluvné balíčky bankovek svůdně se houpající vstříc pokušení každého z nás, znak pro dolar ve svítících očích hromady bezejmenných postav či slovní hříčku well-/welcome, která jako by potvrzovala Markova slova, že po penězích prahnoucí přístup akceptuje současný svět jako normální. A co po tom všem jednou zbude? Jen prach, jako po písmenech textu, která se ve videu rozpadají a mizí…

Text: Sylva Kaplanová, foto: Archiv kapely Blitz Union, video: YouTube.com