Arakain má tři různé koncertní programy, start turné proběhl v Chvalovicích a Výravě

Arakain, Honza Toužimský

Arakain si pro své premiérové koncertování po dlouhé pauze vybral moravské Chvalovice u Znojma. Zde zároveň kapela odstartovala své turné Respiratour. Jen o den později se na Výravě konal první koncert kapely s festivalovým setem. Že se jednalo o premiéru opravdu vydařenou, to svým objektivem zachytil Standa Vybíral ve fotoreportu, který vám teď přinášíme.

Počasí dalo metalu zelenou

Koncert se konal 2. července na místním fotbalovém hřišti a pořadatelům patří všechna čest, neboť akce byla velmi dobře připravená. Přes den ještě pohled na nebe hrozil pomalu snad průtrží mračen, k večeru to však Chvalovice až zázračně obešlo a koncert naštěstí proběhl „v suchu“.

Arakain si připravil tři odlišné koncertní sety

Arakain letos vystupuje dokonce se třemi různými koncertními programyfestivalový set, playlist s Lucií Bílou a program turné Respiratour, nazvaného takto v narážce na současnou situaci. V Chvalovicích zazněl právě posledně jmenovaný set. Pokud chcete vědět, co obsahuje letošní playlist, musíte vyrazit na příští koncert Respiratour. V kapele panovala skvělá nálada, což se kladně odráželo i na vystoupení samotném. Všichni byli hodně nadšení, že konečně mohou hrát naživo před lidmi a pro lidi..

Forrest Jump zastoupili Booters a představili nového kytaristu

Při koncertech tohoto turné mívá Arakain hosty – kapely Booters či Forrest Jump. Kvůli zdravotní indispozici zpěváka nemohli Booters vystoupit, a tak Forrest Jump zdvojnásobili původní délku setu a poctivě odehráli celou hodinu. Zároveň také představili nového kytaristu Nikolase Cejnka – a aby byli opravdu dokonale sehraní, dali si v soukromí přímo u areálu ještě zkoušku. Měli jsme tu čest být přítomni a musíme říct, že jim to už i na zkoušce velmi dobře šlo, což následně potvrdili na pódiu.
Po vystoupení následovala autogramiáda jednotlivých kapel, kde se muzikanti také setkali s nemalým zájmem fanoušků.

Premiéra v Čechách: Výrava je areálem již kultovním

Live premiéra Arakainu na území Čech se odehrála o den později 3. července na Letním parketu Výrava. Vesnička za Hradcem Králové disponuje zastřešeným areálem, který se během uplynulých let stal pro fanoušky rockové muziky již kultovním. Zde se však jednalo o jednodenní festival – v rámci něj vystupovali Wishmasters, Rimortis, Sebastien, Ramchat, dnes již legendární kapely Debustrol, Root, a na největší hvězdy na závěr byli pasováni právě Arakain. Slyšeli jsme průřez téměř čtyřicetiletou historií kapely, zazněly nejznámější písně jako Princess, Farao, Kolonie termitů, Pán bouře, Paganini, Ďábelská hra a mnohé jiné. Premiéra v Čechách se tak vydařila, jak nejlépe mohla, Arakain nabral vítr do plachet a bude zdárně pokračovat víkend co víkend vstříc dalším vystoupením.

Text: Sylva Kaplanová a Standa Vybíral, foto: Standa Vybíral