Škwor vyjel na turné: pod širým nebem bude až do října propagovat novou desku

Škwor, Petr Hrdlička

Kapela Škwor na začátku července započala své open air turné Tváře smutnejch hrdinů Tour 2021 k aktuálnímu albu. Startovalo se z jižních Čech, kde byl přítomen náš reportér Petr Chán. Pojďme se tedy podívat na úvodní koncert letošní koncertní sezóny Škworu jeho očima a fotoobjektivem.

Kapela vynahradila fanouškům zrušená vystoupení

Škwor koncertoval netypicky v pondělí, jednalo se ovšem o volný den: na 5. 7. připadá svátek slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Mnozí jihočeští hudební fanoušci tak pokračovali ve víkendové pohodě právě na koncertě kapely Škwor, která si pro start svého turné vybrala areál Výstaviště v Českých Budějovicích. A zvolila vskutku úspěšně: do areálu si našlo cestu odhadem kolem dvou tisíc jejich příznivců. Potěšující samozřejmě také bylo, že právě na tento koncert platily vstupenky ze zrušených termínů z Českých Budějovic a Jindřichova Hradce, které se nemohly odehrát kvůli loňskému zákazu konání kulturních akcí v souvislosti s koronavirovou situací.

Mládí vpřed

Jako obvykle dává Škwor na koncertech svého turné šanci služebně mladším kapelám, aby předvedly svůj um, než nastoupí headliner samotný. V Českých Budějovicích se této role ujali pražští Nanday a Madam Royal. O prvních jmenovaných jsme se v minulosti zde na webu také zmiňovali, a koho zaujali Madam Royal, můžete je vidět také na The Legends Rock Festu v Hořicích 23.-24. 7.

Profesionalita v hudbě i po vizuální stránce

Škwor pak nastoupili ve velkém stylu. Hned zkraje se rozhořela celá šířka velké stage, a to byl jen první ze speciálních efektů, které kapela průběžně servírovala. Škwor nedávno vydali nové album Tváře smutnejch hrdinů, a tak se turné samozřejmě nese v duchu propagace tohoto jejich aktuálního počinu. Profesionální zvuk je u tak velké kapely samozřejmostí, stejně jako vizuální podívaná: LED stěna, výrazná a promyšlená světla, kouřové efekty. A že se všichni bavili, o tom nejlépe vypovídá „jezdecká scéna na ramenou“ viděná v publiku – i rocková omladina chce dobře vidět.

Zveme vás na další koncerty škwořího turné

Škwor nyní pokračují ve své open air šňůře napříč republikou. Nejbližší termín je již tuto sobotu 17. července v Brně v Anthroposu. Provázet je budou mimo jiné Blitz Union, kteří si s nimi zahrají například 31. července v Pardubicích a 18. srpna v Praze v Ledárnách Braník.

Zbývající termíny škwořího turné Tváře smutnejch hrdinů

17.07.2021 Brno – Anthropos
31.07.2021 Pardubice – Závodiště
13.08.2021 Praha – Ledárny Braník
14.08.2021 Litvínov – Loučky
27.08.2021 Loket u Karlových Varů – Amfiteátr Loket
03.09.2021 Ostrava – Areál Důl Michal
17.09.2021 Plzeň – Lochotín
25.09.2021 Jihlava – Amfiteátr
27.09.2021 Mikulov – Amfiteátr
01.10.2021 Zábřeh – Plavecký areál

Text: Petr Chán, Sylva Kaplanová, foto: Petr Chán