Trautenberk na Valníkfestu: Lipí u Českých Budějovic zažilo Vzpouru kanců

Trautenberk

Vesnička se zajímavým názvem Lipí u Českých Budějovic hostila již sedmý ročník festivalu s neméně zajímavým názvem Valníkfest. V line-upu se našla jména jako Trautenberk, Cocotte Minute či Kurtizány z 25. avenue. Našeho reportéra Petra Chána nejvíce zaujalo vystoupení headlinera Trautenberk, a tak vám přinášíme podrobnější fotoreport, a samozřejmě také pár řádků.

Popularita Trautenberku šla v posledních letech nahoru

Trautenberk je kapela, která je na naší rockové a metalové scéně nepřehlédnutelná. Kostýmy ve stylu Krkonošských pohádek, specifická mluva a texty, obojí na zmíněné téma, a muzika, kterou kapela sama nazývá tanz metal. Ona i ta němčina v názvu stylu je tak trochu na místě – vždyť Trautenberk pochází z Klatov, a odtamtud je k našim západním sousedům, co by kamenem dohodil.

Areál byl vyprodán, vyplatilo se mít lístky včas

Jako kapela, u které byl očekáván největší divácký zájem, vystupovali Trautenberk ve večerním čase od půl jedenácté do půlnoci. A pořadatelé se ani příliš nemýlili, ba nejspíš to, co viděli, překonalo jejich představy: areál o kapacitě zhruba tisícovky diváku byl vyprodaný, hrnuli se k němu další fanoušci, kteří se však už dovnitř nedostali – zde bylo potřeba pamatovat na omezenou kapacitu a pořídit si lístky včas.

Klasika i něco nového

Kapela si získala své příznivce nejen říznou muzikou, ale také vtipnými texty. Není tedy divu, že nejnovější hit, který zazněl, nese název Vzpoura kanců. Začínalo se písní Kubamelehubou, došlo na starší věci jako Kus Aničky, Potužník senior, Pyroman Roman, Dáma, anebo na snad největší klasiku Himlhergotdonrvetr. Po společné fotce na pódiu se kapela šla přivítat se svými fanoušky, a dokonce rozdala podpisy těm největším příznivcům.

Text: Petr Chán, Sylva Kaplanová, Foto: Petr Chán