LOVO Rockfest 2021: déšť, bahno a super kapely

Cocotte Minute

V červenci se uskutečnil v Lovosicích druhý ročník festivalu LOVO Rockfest. Akci uváděl Petr Korál z rádia Beat a přivítal na pódiu mnohé zajímavé a originální kapely, se kterými se na velkých českých rockových festivalech zas tak často nesetkáváme. Tím spíš jsme rádi, že jsme právě tuto akci navštívili. Fotografie pořídil a svým komentářem opatřil Petr Hanč.

V Lesoparku Osmička řádili i Cocotte Minute

Festival se konal v Lovosicích v Lesoparku Osmička. Začal prvním, pátečním dnem a melodic-hardcore kapelou Brighter Days. Kapela hraje od roku 2016 a pro fanoušky tohoto žánru určitě stojí za to si je poslechnout. Jako další vystoupila kapela z Hradce Králové Glad for Today. Je to mladá partička hrající alternativní rock od roku 2014. Následně na pódium přišli Brando’s Eyes, a bohužel přišel i déšť, který doprovázel celý festival. V osm večer vstoupila na pódium hardcore-metalová partička Streetmachine a na nějakou chvíli déšť roztrhala. Tato pardubická kapela to na pódiu pořádně rozjela, a v půl desáté je vystřídala banda X-Core ze Znojma, hrající metal-rap už od roku 1998. Poslední páteční kapelou byla nu-metalová banda z Prahy Cocotte Minute, která nabídla fanoušků to nejlepší z jejich tvorby: Czeko, Králům koruny, Veď mě, Bastard, Tanči, a nemohl chybět ani cover Můj čas.

Největšími hvězdami soboty byli Kurtizány z 25. Avenue a E!E

V sobotu festival začal už půl hodinky po poledni. Den odstartovala punk-rocková kapela z Kolína Blank Out, tu vystřídala domácí push-pop formace Nestel Postel. Jako další vystřelili na pódium Rabies a jejich kalifornský punk-rock. Bohužel ale s nimi přišel i déšť, který už vydržel až na pár přestávek do konce festivalu. V podvečer už na pódiu začala poskakovat v rytmu ska a reggae banda z Prahy Fast Food Orchestra. Rozhopsali fanoušky i přes vytrvalý déšť a připravili je na své komplice Prague Conspiracy. Po těch přišla na pódium punková legenda E!E – a jejich fanoušky nerozházel ani vytrvalý déšť. E!E vystřídala další legenda Kurtizány z 25. Avenue, která s sebou přivezla poslední album Honzíkova cesta, za něž byla kapela oceněna Andělem. Fanoušci se dočkali jak nových pecek Gréta, Franz, Julie, tak i starých věcí jako Ubiquity 5, Strážná věž nebo Omylem. Pak už přišla na řadu kapela The Truth Is Out There hrající post hard-core, a svým setem celý festival zakončila. Škoda, že celý festival propršel, jinak by dorazilo určitě více návštěvníků.

Text a foto: Petr Hanč