Fajtfest v centru: klub Jupiter zažil zemětřesení

Cocotte Minute / foto: Jiří Kunčík

V půli listopadu bylo ve Velkém Meziříčí dost veselo. Místní nádherný sál Jupiter se v pátek zaplnil fanoušky tvrdé muziky pod taktovkou organizátorů známého letního festivalu Fajtfest.

John Wolfhooker nelze než chválit

Organizátoři vsadili na jistotu a pozvali ty nejpovolanější z alternativní crossoverové scény. Tuto parádní akci zahájili John Wolfhooker. Energičtí a charismatičtí Čechoslováci působí na scéně od roku 2013 a na podzim 2016 vydali již druhé studiové album nesoucí název When The Hunter Becomes The Hunted. O mastering alba WTHBTH se postarala americká legenda Alan Douches. Letos na jaře vydali svůj nejnovější klip, a to ke skladbě Tidal Wave, kam si přizvali jednoho z nejvýraznějších českých mainstreamových umělců Bena Cristovaa.

Hentai Corporation změna životního stylu svědčí

Další na řadě byli Hentai Corporation… Častokrát skloňovaní ve všech pádech. Jedni je milují, druzí nenávidí. Patřím k té první kategorii, a proto jsem se nemohl dočkat jejich nástupu. Energie, perfektní souhra, profesionalita každým coulem. Řekl bych, že jejich změna životního stylu a celková očista jim sakra svědčí, celý set probíhal perfektně. Takže díky, kamarádi. Takhle se dělá muzika.
Kapela plánuje reedici LP DR. Zaius (2011), tentokrát na vinylu, dále také nový singl i s klipem, a prý se činí s novým materiálem na desku, která by mohla vyjít v roce 2023.

Cocotte Minute tentokrát nahlas

Těžko říct, kdo byl headlinerem téhle parádní akce, protože Cocotte Minute předvedli stejně našlapaný set na svém posledním letošním vystoupení „nahlas“ – právě probíhající turné je celé „acoustic“.

Krucipís… Krucipüsk!

Jako poslední nastoupila stálice Krucipüsk v čele se strejdou a papežem Tomášem Hajíčkem, která plánuje oslavit 30 let na scéně. Tak snad jim to v roce 2022 vyjde. Malou změnu v sestavě netřeba zmiňovat, protože u téhle party to tak bývá téměř v pravidelných intervalech.

Máte náš obdiv

Klobouk dolů před všemi, co se podíleli na této akci v tuto bláznivou dobu, která nedává jistotu nikomu, a už vůbec ne v kultuře. Za to, že dokázali uspořádat tak skvělý večer pro stovky lidí, kteří si to jaksepatří užili.

Fajtfest v centru očima pořadatele Boba Flecka

Věřte mi, že dělat v dnešní době jakoukoli kulturní akci s takovým budgetem chce pořádně velký koule a odvahu!
Především pro nás to byl takový test, jestli jsme schopni organizačně zvládnout tak velký prostor a opticky ho naplnit, což se obojí stalo, a máme skvělý feedbacky od kapel, a hlavně od návštěvníků. Dokonce i Strejda Tom (Krucipüsk) řekl, že má pořadatelům vždy co vyčíst, ale tady nemá co .
Ano, čekali jsme asi o trochu více lidi, ale pandemie se vrátila a my jsme museli testovat, kontrolovat desinfekci… Bylo to pro nás všechny hodně nepříjemný, a asi dost lidí (hlavně z VelMez) to odradilo.
Teď už jen čekat, až se zpátky rozjedou zahraniční tour a Jupiter přivítá nějakou větší kapelu. Prostor i odvahu na to stále máme.
Velký díky všem, co nás podpořili koupením lístku nebo merche, zaměstnancům Jupiter clubu, vedení města, a hlavně panu starostovi Kamiranasovi i Honzovi Bílkovi z kulturní komise.
Bylo krásné sledovat, že svět byl aspoň na několik hodin opět v pořádku.

Text a foto: Jiří Kunčík