Doga akusticky na Vysočině: prostor dostaly méně hrané skladby

Doga, foto: Standa Vybíral

Kapela Doga občas zařadí unplugged koncertní program plný hitů i skladeb, které jsou naživo spíše raritou. A protože v kapele je jeden čerstvý pětapadesátník, dodatečně se u Telče slavily i narozeniny.

 

Hospodský sál pro dvě stě

Akce se konala v hostinci U Šebestů ve Studené u Telče, kam jsme se vydali poprvé. Jedná se o hospodu, tím spíš nás překvapil docela velký sál, kam se bez problémů naskládalo – podle našeho odhadu – kolem dvou set fanoušků Dogy. Obsluha byla bez chyby a za celou dobu jsme nezaznamenali žádné fronty na baru.

Unplugged: prostor dostaly méně hrané skladby

Doga neměla klasické tvrdé rockové vystoupení, ale unplugged program. O to bylo jejich vystoupení zajímavější, protože zde zazněly i skladby, které normálně nehrají. Mezi prvními zazněly písně Dej mi duši svou, Camarro, Beskydy a Laně jdou. Překvapila mě i moje oblíbená písnička od Dogy, Máš vůni tequily, kterou na koncertech normálně neslýcháme.

Já jsem dobrej chlap, to ona ví

V další části vystoupení už kapela prezentovala svoje nové album Respekt, které vyšlo v listopadu 2021. Došlo tak na singl Dobrej chlap, ke kterému Doga vytvořila i vtipný klip. Z tohoto alba zazněla ještě skladba Route 66.

Hity Dogy a jeden od 4 Non Blondes

V druhé půli koncertu už sálem burácely osvědčené hity jako Nejsi nevinná, Od soumraku do úsvitu, Poletuju a plno dalších. V závěru zazněla skladba Stíny, kterou si s Dogou zpívali všichni fanoušci. Ti si zároveň vyvolali i netradiční přídavek v podobě coververze 4 Non Blondes – klasického hitu What’s Up.

Sauna zdarma a dobré pití k narozeninám

Překvapila nás i délka vystoupení, která atakovala dvě hodiny. S tím souvisí i jediná věc, kterou bych pořadatelům malinko vytkl, a to byla teplota v sále. I když to k tomu patří. Jak my rockeři s oblibou říkáme: Byla sauna zdarma! A protože měl Izzi před nedávnem půlkulaté pětapadesáté narozeniny, nezapomněli jsme pogratulovat a předat kvalitní „dezinfekční nápoj“.

Text a foto: Standa Vybíral