Nároďák Fest bude po několika letech opět dvoudenní

Hypnos, Bronislav “Bruno” Kovařík, foto: Petr Hanč

Pátý ročník oblíbeného Nároďák Festu v Jaroměři se blíží. Už za necelý měsíc se můžeme v Nároďáku těšit na dvoudenní metalový mejdan, kde si na své přijdou především fanoušci smrtícího kovu.

Line-up bude sestaven především z deathmetalových veličin

Před dvěma lety to nevyšlo, na podzim loňského roku jsme se však dočkali reparátu – to když do Jaroměře koncem září přijeli legendární Rotting Christ. Tentokrát nás 25.-26. března čekají především kapely z české metalové scény a čtyři hosté z Polska. Páteční večer bude mj. patřit i jim. Konkrétně je řeč o polských blackmetalových neznabozích Cien a jejich žánrových kolezích Arkona (neplést s ruskými folkmetalovými jmenovci). První jmenovaní vydali koncem loňského roku své třetí album Redemption, které bude tvořit páteř jejich setlistu. To Arkona patří mezi nejdéle hrající polské blackmetalové formace, příštím rokem završí třetí dekádu své existence.

Dysangelium pracují na novém materiálu, s novým albem vystoupí Tortharry

Festival však zahájí sami pořadatelé akce, tedy deathmetalová stálice Dysangelium z Pardubic. Tahle pětice v současné době pracuje na novém studiovém albu, které bude následovat velice povedenou desku Mohamord z roku 2019. Třeba se už v pátek dočkáme naživo i nějaké té novinky.
Hned po nich přijde čas na deathmetalovou legendu Tortharry, kteří k loňským 30. narozeninám kapely nadělili sobě i svým fanouškům dárek v podobě nového alba Altars of Ignorance. To se lehce liší od jejich dosavadní tvorby. Stále se však jedná o vytříbený technický death metal.

Sobotním headlinerem budou legendární Hypnos

V sobotu nás čeká téměř ryze deathmetalová jízda. V čele skvadry sedmi kapel, která vás provede druhým festivalovým dnem, stojí legendární Hypnos. Dvojici Bruna a Pegase známe jako nestory českého metalu, jež spolu působili v neméně známé formaci Krabathor. Nyní se mimo jiné můžeme těšit na opusy z dosud nejnovějších desek HypnosThe Whitecrow a The Blackcrow.
Druhým headlinerem sobotního dne budou death-grindoví Fleshless, další z dlouhohrajících českých metalových formací, která si již zahrála na řadě velkých, nejen tuzemských metalových festivalů.

Polskou deathmetalovou enklávu zastoupí Sixpounder a Offence

Technickou odnož death metalu zastoupí tachovská skvadra Neurotic Machinery, z opačného konce republiky přijedou brněnští mistři smrtícího kovu Philactery. Od našich polských sousedů se můžeme těšit na deathmetalové dvojkomando Sixpounder a Offence, směsici death metalu a coru přidají Elysium.
Vstupenky jsou k dispozici na stránkách Nároďáku a k dispozici budou i na místě v den konání akce. Kapely a pořadatelé se již těší na to, že Nároďák Fest bude po dvou letech opět dvoudenní, a pokud patříte mezi fanoušky death metalu, rozhodně neprohloupíte, když si datum 25. a 26. března tučně zvýrazníte ve vašich diářích.

Text: Mates Šimek, foto: Petr Hanč, videa: YouTube.com