Gamballský večírek v Pekle byl přehlídkou zajímavé neotřelé muziky

Dark Gamballe/foto: Petr Hanč

Na Velký pátek se ve Vyškově v klubu Peklo uskutečnila další akce přeložená z Vánoc. Jednalo se o Gamballský večírek v Pekle vol. 1. Jak už je znát z názvu, hlavní hvězdou byla domácí kapela Dark Gamballe. Ti si pozvali své kamarády, kapelu Object z cca 400 km vzdálených Kraslic.

Object: progresivní metal přijel z velké dálky

Object si v roli předkapely střihli super set progresivního metalu. Zpěvák Lukáš Zmrzlý slavil i narozeniny, takže kdo chtěl, mohl ho po koncertě vzít na bar na panáka.

Dark Gamballe se svou originální, originálně pojmenovanou tvorbou

Pak přišli na řadu Dark Gamballe, banda hrající konečně po dvou letech na domácí půdě. Ti předvedli skvělý, skoro dvouhodinový set toho nejlepšího ze své tvorby. Zazněly pecky jak z nového alba Romance panenky a kladiva, tak i staré známé vypalovačky. Jejich písně jsou mimo jiné typické tím, že mívají originální názvy. Tedy rádi zmíníme jmenovitě, na které písně došlo: Dráha, Strýček Sam, Baletky v hlavě, Běh na dlouhou trať, Romance panenky a kladiva, Až na konec, Soukromý anděl, Kapky, Těkavci, Netopýr, Tma, Fata kapitána Morgana, Výprask, Dobré ovce, Kult Samorostu, Na slupkách od banánů, Můry, Tatadada Tada Datada…. Po této náloži si fanoušci mohli přijít s kapelou pokecat nebo se vyfotit či získat autogram.

Jezerel: Zajímavá experimentální hudba

Večer zakončila kapela Jezerel z Třebíče hrající zajímavou experimentální muziku. Skoro zaplněný klub si tak mohl užít super akci a doufejme, že se Gamballské večírky budou opakovat, ať už v Pekle nebo někde jinde.

Text a foto: Petr Hanč

Author