Scorpions oslaví padesátku i v Praze

Scorpions / foto: Miloš Milosfoto Hlaváček
Do Česka opět míří Scorpions. Německá rocková legenda zahraje tentokrát v hlavním městě, a to již příští týden.

Z Las Vegas do Evropy

Scorpions mají Českou republiku rádi. Proč jinak by se sem opakovaně vraceli v rámci svých turné. To letošní nese název Rock Believer World Tour a jeho start byl umístěn do Las Vegas. Následuje evropská část turné, které obsáhne devět zemí. U nás zahrají 26. května v O2 aréně v Praze. Předskakovat jim budou rockerky The Agony.

Největší německá rocková kapela

Kapela vydává desky takřka přesně padesát let. To už je úctyhodná doba existence kapely. Letošní turné je tedy i oslavou jejich výročí. Během těch let se prodalo více než 120 milionů kopií jejich alb, kapela odehrála více než pět tisíc koncertů a jejich hity jako Wind of Change, Still Loving You nebo Rock You Like A Hurricane se staly takřka povinnou součástí znalostí historie populární hudby.

Personální změny i stálice.

Za těch padesát let se jim pochopitelně nevyhýbaly některé personální změny, ale pánové Klaus Meine za mikrofonem a Rudolf Schenker s kytarou to táhnou zdárně dál již dlouhá léta. Kapela tedy do Prahy přijíždí ve složení: Klaus Meine (zpěv), Matthias Jabs (kytara), Rudolf Schenker (kytara), Mikkey Dee (bicí), Pawel Maciwoda (basová kytara).
Vstupenky distribuuje síť Ticketportal, kde je stále ještě můžete zakoupit.
Text: Sylva Kaplanová, foto: Miloš Milosfoto Hlaváček, video: YouTube.com

Author