Pavel Hanus nazval desku Pandemic!, zní z ní ale klasický rock a vážná hudba

Pandemic Cover / poskytnuto Pavel Hanus

Havířovský zpěvák a kytarista Pavel Hanus vydal 1. května 2022 album “Pandemic!”. Název naznačuje, že tato kolekce dvanácti skladeb byla nahrána v období celosvětové pandemie koronaviru. Album je zároveň koncipováno jako pocta tuzemským a zahraničním interpretům, kteří formovali Pavlovy hudební kroky.

Od Deep Purple po vážnou hudbu

Pavel Hanus je především rockový kytarista. Proto se na albu můžete těšit na světoznámé pecky jako Child In Time od Deep Purple nebo Rising Force od kytarového virtuóza Yngwie Malmsteena, ale třeba i rockové úpravy klasických kompozic mistrů vážné hudby. Z tuzemské scény byla vybrána hitovka Karla Gotta Má první láska se dnes vdává a píseň Vyznání od havířovské skupiny Metan.

Vzhůru na koncerty

Některé skladby z alba můžete slyšet naživo v rámci koncertů Pandemic! Tour18. srpna v Brně, 2. září v Jihlavě a 6. října v Plzni (vše v rámci širšího koncertního projektu Šapito Tour, který sdružuje více rockových i popových umělců).

Nová autorská deska koncem roku

Pavel také prozradil, že s kapelou usilovně pracují na novém autorském albu, které by mohlo vyjít na přelomu tohoto a příštího roku. Již nyní má kapela hotových nových deset věcí, které postupně připravuje k nahrávání. Veškerou dosavadní Pavlovu tvorbu, skladby z nového alba Pandemic! i z debutového alba MCMLXXXVII je možné poslouchat na všech streamovacích platformách.

Text: TZ a foto poskytnuto Pavlem Hanusem