Parkway Drive oznamují sedmou studiovku

Parkway Drive/foto: Marek Holoubek
Australská kapela Parkway Drive přináší novou skladbu a oznamuje datum vydání chystané desky. Ta ponese název Darker Still a dočkat bychom se jí měli ještě letos.

Vážnější témata

Ještě na začátku tohoto roku se zdálo, že Parkway Drive procházejí jistou kapelní krizí a rušili evropské turné. Vydání nového materiálu bylo v nedohlednu, a tak nově vydané singly překvapily nejednoho fanouška. Zdá se tak, že si skupina své problémy nakonec vyřešila a vrhla se do tvoření nového materiálu. Jako předzvěst posílají dva vydané pilotní singly, které jsou výsledkem jejich snažení. Stejně jako na předchozí desce Reverence z roku 2018 se Parkway Drive i v budoucnu chtějí zaměřit na vážnější témata.

Smrt nás všechny spojuje

V pořadí druhý vydaný singl, skladba The Greatest Fear, následuje svého předchůdce, píseň Glitch. Zpěvák Winston McCall o skladbě říká: „Největší strach, ten, který všichni sdílíme. Píseň poukazuje na jednotnou sílu, které musíme všichni jednou čelit – smrti. Našim cílem bylo stvořit píseň, které by smrt nepopisovala jako něco, co nás rozdělí, ale naopak jako něco, co nás v životě všechny spojuje na naší cestě. Hudebně jsme chtěli vytvořit píseň, která by tomuto konceptu přesně odpovídala. Je to tvrdá, epická jízda, která v nás zanechává pocity.“
Následovník alba Reverence z roku 2018 by měl spatřit světlo světa 9. září pod taktovkou Epitaph Records. Na novince najdeme celkem jedenáct písní.

U nás živě už v září

Pokud máte zájem poslechnout si chystanou novinku živě jako první na světě, máte možnost vydat se 10. září do pražského Fora Karlín, kam Parkway Drive zamíří společně se svými hosty, kapelami While She Sleeps a Lorna Shore. Koncert si pod svá křídla vzala agentura Octopus Promotion. Lístky jsou k dostání u obvyklých prodejců za cenu 1190 Kč.

Text: Šárka Vlachová, foto: Marek Holoubek, videa: YouTube.com