Spark Fresh Blood ovládl bůh podsvětí

Arawn/foto: Petr Šváb
Finále již sedmého ročníku hudební soutěže pořádané časopisem Spark se uskutečnilo na začátku října v brněnském Kabinetu Múz. Bylo velmi vyrovnané, ale vítěz může být jen jeden.

Tři nejlepší z pěti set

Z více než pěti set přihlášených českých i slovenských kapel se mezi tři nejlepší dostali mostečtí melodičtí thrash/deatheři Arawn. Z Prahy přijeli bojovat progresivní metalisté Rise of Surya a trojici doplnili powermetaloví Torrax z Kutné Hory. Hudebně se bojovalo o vouchery do nahrávacího studia, finanční příspěvek na hudební nástroje nebo výrobu merche. Samozřejmě nechyběly ani dobroty pro mlsné metalové jazyky.

Porota složená z redaktorů i známých muzikantů

O vítězi rozhodla porota složená z redaktorů Sparku, mezi kterými nechyběl ani šéfredaktor Karel Balčirák. Dále v porotě zasedl kazatel a frontman Insanie Petr „Poly“ Pálenský, zpěvačka kapely Alia Tempora Markie Morávková, grafička a zpěvačka kapely Diligence Daniela “Dahlien“ Neumanová.

Všichni se činili na maximum

Každá z kapel předvedla skvělý výkon svým nasazením, pódiovou prezentací i výběrem skladeb. Porota to neměla vůbec lehké, o čemž svědčil i minimální rozdíl v počtu hlasů. Ve velkém finále urvali vítěztví mostečtí Arawn. Druhé místo si odvezli Rise of Surya a pomyslný bronz převzali Torrax.

Díky!

Za mě to byl skvělý metalový večírek. Všem kapelám, nejen těm ve finále, je potřeba poděkovat jak za účast, tak i za to, že rock a metal neumírá. Na závěr přeji, ať se klukům podaří natočit další skvělé skladby, alba, klipy a ať mají pořád pod pódiem plno.

Text: Klaudie Bohunovská, foto: Petr Šváb