Mötley Crüe a Def Leppard protáhnou společné turné až do Prahy

Vince Neil/foto: Honza Švanda
„More sex, more tats, more blood, more pain, more threats, more theft, torn jeans, cocaine…“ Mötley Crüe se řítí do Česka a nic je nezastaví. Jen ten kokain už nehrozí, především basák a mozek kapely Nikki Sixx je už spoustu let čistý.

Uskutečněný sen

Vysněné se stalo skutečností – osmdesátkové legendy glam rocku Mötley Crüe zahrají 2. června 2023 v Praze v rámci akce Prague Rocks na letišti v Letňanech. Koncert pořádá agentura Live Nation, která při minulých ročnících této akce přivezla do Prahy například Metallicu. Vstupenky jsou již k dispozici v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Smlouva o ukončení túrování

Co na tom, že členové Mötley Crüe oslavili šedesátku. Koncertní adrenalin je pořád baví a ohlas fanoušků je nabíjí energií. Byly ovšem časy, kdy jsme ztratili naději, že je ještě uvidíme naživo. V roce 2015 odehráli světové turné – poslední na dlouhou dobu a zdálo se, že i nadobro. Dokonce podepsali i smlouvu, podle níž by čekala obrovská pokuta toho z členů, který by svévolně začal dávat dohromady další koncertní šňůru. Tak obrovská, že by si smlouvu netroufla porušit ani tahle bohatá rocková smetánka.

Odstartoval to The Dirt

Dokázali jsme to všechno pochopit – po 34 letech rokenrolového běsnění a při dlouhodobých zdravotních problémech kytaristy Micka Marse mají pánové nárok si odpočinout. Jenže jim to nevydrželo zas tak dlouho. Obrovský úspěch filmového zpracování (2019) jejich knihy The Dirt pořádně zahýbal skladbou jejich publika. Přibylo hodně mladých fanoušků, kteří se díky filmu (a možná také díky Machine Gun Kellymu v roli bubeníka Tommyho Lee) o kapele dověděli a svým novým idolům smutně psali, že už nemají šanci jít na jejich koncert. Bylo možné jim říci „ne, už jsme v důchodu?“
Smlouva letěla do povětří a Mötley Crüe začali spřádat plány na další turné – ovšem všichni čtyři společně. To totiž smlouva nezakazovala!

Když do toho hodil vidle covid…

S sebou vzali kolegy Def Leppard, oblíbenou rockerku Joan Jett – a chystali se vyrazit, zatím po Americe. Zálibně jsme pošilhávali za oceán, jestli se nedostaví i do Evropy. Možná v roce 2021? Připadalo nám to strašně dlouho. Ale to jsme ještě nevěděli, že jim to překazí covidová situace. Celý svět zalezl do svých domovů, koncerty v nedohlednu. Nikki Sixx sbalil manželku Courtney i dcerku Ruby a zmizel z L. A. do Wyomingu, do přírody…a podobně jako on jsme se nastálou situaci snažili přežít i my všichni, a občas trochu vystrčit nos, jestli už se něco neděje.

Pár dní doma ze šňůry…a termín je na světě

Situace se zlepšila následující léto, kdy Mötley Crüe konečně odehráli vysněné turné po velkých amerických arénách. Jsou pár dní doma ze šňůry, leckoho napadá, co teď dál, tohle se přece nezastaví po tak slibném začátku…a taky že jo! Evropa a Česko. Neviděli jsme je tu možná patnáct let, Vince sólově pět let. Prague Rocks se připravuje na příjezd kapely, která měla před lety pověst nejdivočejší party na světě. Nadupaná rocková muzika, ohně a krásné ženy. Girls, girls, girls… Ale popravdě – i nejeden z členů kapely je ve svém věku stále kus.

Na shledanou pod pódiem

Mötley Crüe s sebou opět vezmou věrné kumpány Def Leppard a celé to bude jedna velká jízda. Setkají se tu ti, kdo divoké crüeovské osmdesátky zažili, s těmi, koho oslovily Heroinové deníky Nikkiho Sixxe, i s těmi, koho kapela zaujala skutečně až ve filmu. Gimme the dirt…let’s take it to the top and watch it burn…

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com

Author