Debustrol a Genothype v Hlubokých Mašůvkách: thrash, co se s ničím nemaže a dvoutisícovky ve vzduchu

Debustrol, Martin Kolinss/foto: Standa Vybíral
V klubu Echo (bývalý Boomerang) v Hlubokých Mašůvkách zahrál na konci října na své každoroční podzimní zastávce Debustrol. V roli hostů vystoupili Genothype.

Debustrol: už šest let vzkazují Nasrat vám všem

Pánové zde pokračují v započatém  Nasrat tour XXXVI, které probíhá již od června 2022 a končí v prosinci. Neobvykle zahrála jako první ta známější z kapel – kluci z Debustrolu. Martin Kolinss samozřejmě tradičně odstartoval vystoupení slovy: „Tak se všichni userte, je tady Debustrol!“ Vystoupení rozjeli pěkně zostra skladbami Tredshit a Vyhlazení. Následovaly pecky Umučená, Nasrat vám všem a Válka. V druhé polovině vystoupení pokračovali skladbami jako Svět co zatočí s tebou, Vraždící kov či Protest. Finále pak patřilo hitům Zakuklenci a Údolí Hádu. Martin Kolinss také nezapomněl připomenout, že je to teď v říjnu už šest let, co vyšlo jejich poslední, velmi úspěšné album s názvem Válka, se kterým také odstartoval ve stejném měsíci klip ke skladbě Nasrat vám všem. Účast bohužel nebyla vysoká a ani fanoušci nenašli tolik sil roztočit na tuto kvalitní muziku pořádný kotel, což byla podle mě velká škoda.

Genothype: s každým koncertem lepší

Po Debustrolu nastoupila na pódium znojemská skupina Genothype. U této kapely je vidět, že každé jejich vystoupení je lepší a lepší. Kapela jezdí v poslední době vystupovat po celé ČR a fanoušci přibývají. V Echu dokonce jeden skalní fanoušek doslova naházel kapele pod nohy 10.000 Kč ve dvoutisícových bankovkách, aby podpořil jejich tvorbu. Kapela začala vystoupení skladbou Svědomí, po které následoval hit Tohle je život. Střed vystoupení patřil skladbám Zahoď ten kříž, Falešná hra, a do finále si kluci schovali songy Kořeny a Loutky. Na přání fanoušků se pak musela ještě jednou opakovat skladba Tohle je život. Kapela se na zimu plánuje zavřít do nahrávacího studia, kde bude nahrávat debutové album. Navíc se v lednu chystá společné vystoupení s legendou Hypnos – 27. ledna 2023 v Dyjákovičkách u Znojma.

Text a foto: Standa Vybíral