Alestorm rozpoutali v Brně pořádnou pirátskou P.A.R.T.Y.

Alestorm/foto: Ota Hofr
Krátce po Novém roce odstartovala koncertní sezóna 2023. Tentokrát přihlíželo vyprodané brněnské Sono Centrum kvartetu kapel, které bavily fanoušky nejen svou tvorbou samotnou.

Večer odstartoval s Rumahoy

Před značně zaplněným koncertním sálem rozjelo svou produkci mezinárodní „pirátské“ uskupení Rumahoy. Tomu vévodil urostlý frontman Captain Yarrface, který se pak objevil na pódiu ještě s Alestorm. Přiznal se ke svému strachu z robotů, a jeden se na pódiu samozřejmě objevil. Tato a řada dalších komických situací včetně časté komunikace s publikem jen dokreslovaly zábavnou atmosféru celé akce. Poslední skladbou setu Rumahoy pak byla zpěvná Pirateship.

Bojoví trpaslíci Wind Rose si se zde příchozími zatancovali

Pozvání do říše trpaslíků přijali fanoušci od italských Wind Rose. Ti jim naservírovali trojici skladeb z nového alba Warfront, v mezipauzách se však naprostá většina příchozích dožadovala hitovky Diggy Diggy Hole. Tu však frontman Francesco Cavalieri pozdržel s tím, že píseň o kopání tunelů určitě přijde, na mysli však měl skladbu Mine Mine Mine. Zpěvný refrén této i dalších skladeb rozezpíval zaplněný koncertní sál. Na konci setu si kapela s fanoušky pořádně zablbla a zatancovala při disco remixu již zmiňované Diggy Diggy Hole.

Koncert Gloryhammer oživovaly hrané souboje

Majestátní intro odstartovalo koncert fantasy-powermetalových Gloryhammer. Nejdůležitější částí setlistu byly skladby z aktuální desky Legends From Beyond the Galactic Terrorvortex. Nechyběly tradiční „souboje“ mezi zlým mágem Zargothraxem (Chris Bowes) a Angusem McFifem (Sozos Michael), který třímal v ruce obří kladivo. Druhý jmenovaný svedl i vítězný souboj se skřetem. Závěr koncertu obstaralo trio největších hitovek Angus McFife, Universe on Fire a The Unicorn Invasion of Dundee. Tečku za koncertem Gloryhammer udělala kapela již tradičně korunovací svého „krále“ (baskytarista James Cartwright).

Pořádně divoká párty, jakou umí jen Alestorm. Došlo i na premiéru nové skladby

Na velké finále v režii Alestorm bylo tedy zaděláno. Uprostřed pódia nechyběla obří nafukovací gumová kachnička – a pětice kolem Chrise Bowese začala svou největší hitovkou Keelhauled, kterou následovala velmi oblíbená klipovka Pirate Metal Drinking Crew. Vzduchem létaly nafukovací velryby, v prostřední části sálu zřídkakdy polevoval moshpit, došlo i na skupinové „veslování“ na zemi. Dostali jsme i dárek v podobě živé premiéry skladby Cannonball z aktuální desky Seventh Rum of a Seventh Rum. Na pódiu se objevil též Captain Yarrface z Rumahoy, který si s kapelou dal pecku Tortuga. Ke konci nemohla chybět oblíbená pijácká hitovka Drink, a stejně jako loni ve Vizovicích zakončili Alestorm svůj koncert songem Fucked With an Anchor. Při té naprostá většina fanoušků pařila s „fakáčem“ nad hlavou, což působilo velmi komicky. Chris Bowes poté sešel z pódia, kde se se všemi fotil a podepisoval, což bylo velmi sympatické gesto. Díky a budeme se těšit zase příště.

Text: Mates Šimek, foto: Ota Hofr