Alkáči a Waldáči roztancovali Pardubice

Alkehol/foto: Magda Šotolová

V sobotu 15. dubna zasáhlo pardubický ABC klub turné Alkáči a Waldáči. Ano, tušíte správně, kapely Alkehol a Walda gang spojily své síly a v rámci společného jarního turné se rozhodly zkontrolovat připravenost fanoušků na letní sezónu v klubech napříč republikou.

S Alkeholem „…lehce nad věcí a těžce pod parou“

Jen den poté, co kapela Alkehol představila fanouškům videoklip k nové písničce Lehce nad věcí, postavila svou hudební aparaturu na pódiu ABC klubu v Pardubicích. Začátek vystoupení, plánovaný na osmou večerní, byl opožděn o dvacet minut. Fanoušci, obdivující před vchodem do klubu západ slunce, tak měli dostatek času dokouřit a najít si své místo v sále.

Alkehol nastoupili na scénu s příhodnou písní Hospodo nalejvej na rtech. Fanoušci se dočkali jejich standardně pohodového výkonu. Všichni se uvelebili Na Slamníku a jako praví Rockeři si přípíjeli Na zdraví, protože Život je krátkej. I dál se všichni bavili hlavně O chlastu a opici zajídali Buráky, protože ty jsou Spalovač chlastu. Prostě takový pohodový sobotní večer. Když se krátce po půl desáté Alkehol na pódiu loučil, zanechával fanoušky v sále rozdováděné a roztančené. Pravda, pár z nich už bylo „lehce nad věcí a těžce pod parou“, přesně tak, jak to Alkehol zpívají ve svém zbrusu novém songu. Ale i to přece k sobotnímu podvečeru patří, ne?

Walda gang si podmanili publikum

Od půl jedenácté patřila scéna Walda gangu. Ti vtrhli na pódium jako velká voda a rozehráli intro, za jehož zvuků, ve stylu amerických rockových hvězd, přiběhl na pódium zpěvák Miro Šmajda. Natěšené publikum uchopil do rukou a za celý večer ho z nich nepustil. Pod jeho vedením fanoušci tančili, zpívali a skákali, až se v ABC klubu potily zdi a fotografům rosily objektivy. Jak Šmajda, tak zbytek kapely ze sebe vydávali maximum a fanoušci jim jejich energii vraceli. Na setlistu toho večera nechyběly hity jako Pověste ho vejš, Veď mě dál, Ó, Zuzano nebo Asi se mi stejská. Pro sborovou interpretaci královského songu Karla Svobody Lásko má, já stůňu rozdělil Šmajda publikum na ženské a mužské sbory, a dobu si s nimi pohrával. A pochopitelně nemohly chybět ani oblíbené sklady Eldorado, John Brown, Zrzavá nebo Svařák. Walda gang se krátce před půlnocí rozloučili skladbou Je tu léto a odcházející fanoušci si cestou domů broukali chytlavé melodie, které toho večera zazněly.

Text a foto: Magda Šotolová