Fajtfest 2023: legendy, aktuální zahraniční hvězdy i české zastoupení

Fanoušci na Fajtfestu 2022/foto: Jakub Smolík

V létě se budeme moci těšit na 14. ročník hardcore/metalového festivalu Fajtfest, který se tradičně bude konat na Fajtově kopci nedaleko Velkého Meziříčí. Festival se uskuteční 6.-8. července 2023 a představí přední hvězdy tohoto žánru.

Párty na rozjezd

Den před oficiálním zahájením programu, tedy ve středu 5. července, si pořadatelé pro fanoušky přichystali párty v podobě večerního rozjezdového programu Legends Day. Tímto večerem chce Fajtfest vzdát hold kapelám, které na festivalu již zahrály. Budou jimi skupiny The.Switch, The Truth is out There, Sunset Trail, Hazydecay, Overhype a Shutter ft. Fuxo. Jedno jméno si pořadatelé ještě schovávají pro sebe, a tak můžeme zatím pouze hádat, o koho půjde.

Festival začne ve čtvrtek

Čtvrtek se ponese ve znamení tří zahraničních hvězd. Vystoupí kapela The Ghost Inside se zpěvákem Jonathanem Vigilem. Tato hardcorová kapela z Los Angeles vydala v roce 2020, po šestileté pauze, svou zatím nejnovější desku pojmenovanou jednoduše The Ghost Inside. Chelsea Grin mají od roku 2018 v popředí novou tvář, zpěváka Toma Barbera. Další zahraniční hvězdou budou Rise of the Northstar z Francie, kteří svou tvorbu staví na kombinaci metalcoru, rapu a punku. Rise of the Northstar se nechali silně inspirovat japonskou pop kulturou a v jejich čele stojí Victor „Vithia“ Leroy. Vedle nich se můžeme těšit také na české a slovenské interprety jako Stellaris či Stercore.

V pátek DJ Zardonic a Born of Osiris

Páteční den bude patřit hlavně partě Born of Osiris, rodákům z Illinois, o kterých se proslýchá, že pro fanoušky chystají nový materiál. Chybět nebudou ani deathcoreová kapela Distant či DJ Zardonic, známý svou spoluprácí s mnoha hudebními hvězdami a svými remixy skladeb různých světových interpretů. I tady bude zastoupena česká a slovenská scéna: těšit se můžeme na skupiny Marina a Head2down.

Sobota v mezinárodním obsazení i s českou legendou Tortharry

Sobotní večer uzavře Attila, parta kombinující metalcore, moderní prvky, rap či deathcore. Skupinu proslavil především výrazný frontman Chris Fronzak alias Fronzilla, který je známý svou energií na pódiu a sarkastickými vtípky. Přiřítí se Kublai Khan TX a Polar, ale i mnohé další kapely. Česko a Slovensko v sobotu zastoupí Crippled Fingers, Bolehlav, Tortharry nebo třeba Mad Rabbits.

Malá změna areálu a praktické info

Novinkou je změna areálu. Letos se nově bude dát zaparkovat pouze na louce, která je zároveň i stanovým městečkem. Cena parkovného je stanovena na 500 korun za jedno auto na všechny dny festivalu. Cena jednodenního parkovného je stanovena na 200 korun za jedno auto. Parkovné je možné zakoupit na místě nebo již teď na webu. Festival se těší čím dál velké oblibě, a tak se kvůli velkému zájmu pořadatelé rozhodli dát do prodeje i jednodenní vstupenky. Ty se nyní pohybují v cenovém rozmezí 1590 Kč do 2190 Kč. Celofestivalová vstupenka je za cenu 2750 Kč. Pro více informací a novinek sledujte stránky fajtfest.com nebo instagramový profil akce. Pokud ještě nemáte vstupenky, neváhejte a běžte si je koupit, bude to jízda, na které nesmíte chybět. Na stránkách Rocksound.cz se budete moci těšit na fotoreport z celé akce. Už teď se nemůžeme dočkat.

Text: Šárka Vlachová, Vendula Svobodová, foto: Jakub Smolík, video: YouTube.com