Basinfirefest, den čtvrtý: PAIN a Fever 333 se postarali o závěr festivalu

PAIN/foto: Magda Šotolová

Neděli, tedy poslední den Basinfirefestu 2023, provázelo slunečné počasí. Vysoké teploty však srážel stále přítomný vítr, což klima na poříčské louce dělalo příjemným. O začátek nedělního programu se postarali plzeňští Severals, američtí Unity TX, němečtí S.D.I. a švédští Vomitory. Američtí Pro-Pain pak nasypali do davu pod pódiem pořádnou dávku svého hardcore metalu.

Pestří Haken i nesmlouvaví Vended

Pestrost do odpoledního programu vnesli britští Haken (a to doslova, viz fotogalerie), dravost mládí a talent v genech potvrdili iowští Vended. Osvěžující porci progresivního metalu s sebou z Polska přivezli Riverside (a opravdu nebylo potřeba se za něj neustále omlouvat), po kterých vtrhl na pódium český rapper Redzed se svou smečkou podivínů. I ten měl mezi přítomnými své fanoušky a dočkal se i odezvy z davu.

Párty s PAIN a závěr v režii Fever 333

Do cílové rovinky festival vstoupil spolu se švédskými PAIN, kterým velí brutálně fotogenický a hudebně geniální frontman Peter Tägtgren. Jejich směsice metalu a techna, která na digitálních nahrávkách možná zní trošku ploše a odosobněně, byla naživo velice atraktivní a PAIN pobavili a roztancovali všechny statečné, kteří na festivalu vydrželi až do konce. O skutečnou tečku za festivalem se postarala nezastavitelná smršť v podobě amerických Fever 333. Sympatičtí muzikanti, překypující dravou energií fyzickou i hudební, si svou muzikou a vstřícným vystupováním podmanili všechny přítomné. Frontman Jason Aalon Butler se i s mikrofonem vydal na procházku mezi diváky a neváhal vyšplhat až na střechu zvukařského stanu. Tahle kapela nechala na pódiu svou duši, a postarala se tak o důstojné zakončení Basinfirefestu 2023.

Shrnutí na závěr

A shrnutí na závěr? Čtyři festivalové dny byly našlapané pestrou a žánrově rozmanitou muzikou, ze které si musel vybrat úplně každý. Kapely startovaly na čas, nedocházelo k žádným zpožděním ani prodlevám. Atmosféra Basinu zůstala milá a domácká, což ho pozitivně odlišuje od mnohých jiných. Za všechnu odvedenou práci i moře starostí a nesnází, které museli vyřešit a překonat, pořadatelům moc děkujeme a už teď se těšíme na rok příští. A pokud bychom mohli mít malé doporučení, areálu by určitě prospělo více zastíněného místa. A jménem všech fotografů bych já osobně ráda lobbovala za malý stan, kde by bylo (nejen) v dešti možné vyměnit či osušit techniku a dobít baterie. Byla by to pro nás pomyslná třešinka na basinovském dortu!

Text a foto: Magda Šotolová

Author