Hvězdné trio The Winery Dogs zahraje v Brně a Praze

The Winery Dogs/foto: Travis Shinn

Když se někde sjede muzikantská elita, je to vždy svátek. Tentokrát se to stane hned dvakrát, protože do Brna a Prahy míří Portnoy + Kotzen + Sheehan = The Winery Dogs. Trio ikonických muzikantů vydalo třetí desku „III“ a jede vám ji představit.

Hvězdné obsazení a sedmdesátkový rock jako inspirace

Jak bylo řečeno, známé americké hardrockové trio The Winery Dogs tvoří zpěvák a kytarista Richie Kotzen (Poison, Mr. Big), baskytarista Billy Sheehan (Mr. Big, Steve Vai) a bubeník Mike Portnoy (spoluzakladatel Dream Theater).

The Winery Dogs, inspirovaní klasickým rockem 70. let i hudbou z jejich předchozích projektů, se poprvé dali dohromady v roce 2012, kdy po divoké sérii nahrávacích sessions v roce následném vyšlo jejich eponymní album. Druhý dlouhohrající počin Hot Streak vyšel už o dva roky později, ale na třetí desku se čekalo osm let. The Winery Dogs na ní neztratili svůj pověstný drive a naplnili ji muzikantským uměním a nadhledem. Deska se pyšní svěžími melodiemi, srozumitelné a chytlavé groovy a odvážné harmonie doplnil Kotzenův charismatický zpěv.

Síla téhle kapely je v písničkách

I vzhledem k celkové šíři a rozsahu hudby na „III” je společný cíl tria zcela přímočarý. „Naším cílem je poskytnout lidem skutečně příjemný poslechový zážitek,” nastiňuje Kotzen a pokračuje: „Hudbu TWD vytváří skuteční lidé hrající na skutečné nástroje, přičemž ji všichni děláme společně v jedné místnosti. Není na ní nic umělého.” Tak The Winery Dogs i skuteční zní. Velmi organicky a bez vedlejších pohnutek, soustředící se na svou hudbu a písně.

„Chtěl bych, aby se naši posluchači naladili takovým způsobem, aby mohli prožít přesně to, co prožíváme my. Naše desky jsou snímky života a toho, jak ho prožíváme. Naše hudba odráží to, co je pro nás důležité, a to, co důležité není.” S tím, co poznamenává Sheehan, se nedá nesouhlasit. Z poslechu The Winery Dogs je cítit, jak si každý z tria muzikantů společnou hudbu užívá a jak ji hltá plnými doušky. I když se zde vyskytují instrumentální party, svou virtuozitu The Winery Dogs nechávají za sebou a soustředí se na společný cíl a feeling, což svým komentářem uzavírá Mike Portnoy. „Síla téhle kapely je především v písničkách. Pak přichází na řadu muzikantství, které je samozřejmě důležité. To, co dělá The Winery Dogs tak skvělými, je, že každá z těch písniček je zapamatovatelná, chytlavá a zpěvná, ale zároveň máte to skvělé muzikantství ve všech třech nástrojích. Ať už se díváte nebo posloucháte kohokoli, vždycky vás to bude bavit.”

Black Out Petra Roškaňuka v roli předkapely

A bavit vás bude i předkapela. Českého rockového kytaristu a skladatele Petra Roškaňuka můžete znát jako člena Žlutého Psa, Nové Růže a z dalších zvučných kapel a projektů. Svou novou bluesrockovou kapelu Black Out vám představí na obou českých koncertech The Winery Dogs.

Vstupenky v prodeji

Muzikantské trio vystoupí nejprve 24. října v brněnském Sono Music Clubu, o den později svou show představí v Paláci Akropolis v Praze. Vstupenky je možné zakoupit na webových stránkách pořádající agentury Obscure.cz nebo v sítích GoOut, fyzické vstupenky pak v síti Ticketmaster.

Text: TZ poskytnutá agenturou Obscure Promotion, foto: Travis Shinn/poskytnuté agenturou Obscure Promotion , videa: YouTube.com

Author