Bestie z Východu ve Slezsku: Hypnos, Welicoruss a Innersphere

Welicoruss/foto: Val Bujnošková

V pátek 15. září hostila Karviná kapely Innersphere, Welicoruss a Hypnos, které právě zahájily své společné turné Beasts From The East 2023. Tohle spojení nás baví, a tak jsme v Hard Café nemohli chybět.

Innersphere rozhýbali přítomné

Úvodem je třeba říci, že i přes skromnou návštěvnost byla atmosféra úžasná. Již během zahajovacího koncertu kapely Innersphere dokázali fanoušci pod pódiem rozproudit circle pit, dobře se bavili také při tanečních kreacích ve stylu Macareny. Innersphere odstartovali své vystoupení písní Distant Space ze svého prvního EP, následovaly skladby Above, Fire, Blackness nebo Omfalos z aktuálního stejnojmenného alba. Plzeňští muzikanti nezapomněli ani na písně z nadcházející desky The Trident Is Burning a Whisperer.

Welicoruss: fanoušci si provětrali hřívy

Druhou kapelou na pódiu byli Welicoruss, kteří vystoupili ve svých obvyklých kostýmech. Zahráli například skladby Spellcaster, Frostbounded a Pathof Seductions z alba Siberian Heathen Horde, spolu s písní Kharnha ze stejnojmenného EP. Fanoušci si při jejich setu pěkně provětrali a protřepali dlouhé hřívy.

Hypnos: průřez alby

Po rychlé přestavbě pódia dostali fanoušci příležitost slyšet legendu Hypnos. Kapela odstartovala své vystoupení skladbou The Blackcrow, na kterou navázala písní The Whitecrow. Dále zazněl průřez jednotlivými alby, fanoušci ocenili skladby jako Deathbirth Pt. 1, Inverted, Burning the Scums a mnoho dalších. Celý večer zakončila kapela písní In Blood We Trust. A protože bylo v klubu velmi horko, všichni se odebrali k baru pro studené pivo.

Toto společné turné bude pokračovat na následujících zastávkách:

  • 04. 11. CZ Brno – Melodka
  • 10. 11. DE Norimberk – Der Cult Club
  • 18. 11. CZ Ostrava – Barrák
  • 15. 12. CZ Plzeň – Divadlo Pod Lampou

Text a foto: Val Bujnošková