Phil Campbell se svými syny oprášil v Praze největší hitovky Motörhead

Phil Campbell/foto: Petr Hanč

Pražský klub Storm hostil první říjnovou středu dlouholetého kytaristu Motörhead, Phila Campbella, s jeho kapelou Phil Campbell & The Bastard Sons.

Jako předkapela byli vybráni britští rockoví mladíci Fury

Prostory klubu se pozvolna zaplňovaly, zatímco se na pódiu dolaďovalo vše potřebné pro set předkapely Fury. Tito britští rockeři, kteří mají v sestavě i dvě dámy, vystupovali v Česku poprvé. A jak můžeme usuzovat z jejich hudebního nasazení i z komentářů mezi písničkami, toto vystoupení si společně s fanoušky náramně užili. Odehráli řadu svižných skladeb se silným nádechem klasického rock’n’rollu, což přímo vybízelo k tomu, si pořádně zařádit. Z dosud nejnovější desky Born to Sin, nahrané loni, se do setu vešla dvojice songů Embrace the Demons a If You Get to Hell First.

To nejlepší z repertoáru Motörhead v podání jejich dlouholetého člena

Kapela kytaristy Phila Campbella, ve které hraje spolu se svými třemi syny a fenomenálním zpěvákem Joelem Petersem, začala vzhledem ke svému názvu tématickou skladbou We’re the Bastards. Poté se však, jak již bylo avizováno, rozjela kanonáda těch nejznámějších hitovek Motörhead. A tak jsme si zapařili na takové notoricky známé pecky jako Iron Fist, R.A.M.O.N.E.S., Ace of Spades nebo Stay Clean. Před další z nich, s názvem (We Are) The Road Crew, ocenil Phil práci nejen svých, ale všech kapelních bedňáků a pronesl krátký projev, ve kterém poděkoval fanouškům, že odkaz jeho kmenové kapely nesou hrdě dál.

Na řadu přišly i další dva covery, koncert zakončila nesmrtelná skladba Overkill

Dále se do setlistu vešla i coververze God Save the Queen od Sex Pistols nebo Heroes od Davida Bowieho. Po krátké pauze tempo opět zrychlilo v rytmu Motörhead se skladbami Rock Out a Going to Brazil, po nichž následovala poněkud klidnější Lost Woman Blues. Kapela se povětšinou nijak nezdržovala dlouhými proslovy a v plynulém sledu prala do fanoušků jednu pecku za druhou. Tou předposlední byla autorská skladba Maniac, o zakončení tohoto heavymetalového večírku se postarala skladba Overkill. O té se traduje, že kytaristu Kirka Hammetta uchvátila natolik, že se po jejím prvním poslechu rozhodl založit vlastní kapelu. Všichni dobře víme, o kterou se jedná…

Text: Mates Šimek, foto: Petr Hanč