Thrashmetalový nájezd v čele s Destruction již brzy v Pardubicích

Destruction, Marcel Schirmer/foto: Honza Švanda

Německá thrashová legenda Destruction společně s dalšími třemi veličinami tohoto žánru již brzy odstartuje své další evropské turné, jehož druhá zastávka bude právě u nás.

Již více než 40 let jsou Destruction v plné síle

Společně s Kreator, Sodom a Tankard jsou Destruction jednou z kapel Teutonic Big Four. Vznikli v roce 1982, a od té doby si poctivě si vydobyli status jednoho z předních představitelů druhé vlny thrash metalu. U nás koncertují velmi často, letos jsme se s nimi setkali již na festivalu HellPdays. V rámci aktuální podzimní šňůry budou Pardubice hned druhým koncertem jejich evropského turné ke 40 letům. Než jejich sestavu před čtyřmi lety rozšířil švýcarský kytarista Damir Eskic, hráli Destruction mnoho let ve třech. O dva roky později nahradil na postu druhého kytaristy Martin Furia zakládajícího člena Mikea Sifringera a jediným původním členem tak zůstal frontman a basák Marcel Schirmer. V loňském roce kapela nahrála své patnácté album Diabolical a nyní míří k nám dokázat, že stále pálí pořádně ostrým thrashovým šrapnelem.

Po necelém roce k nám dorazí thrashoví nestoři Whiplash

Tento večer nabídne ještě další tři velká jména thrashové scény. Prvním z nich je další neméně známá legenda Whiplash, se kterou jsme měli tu čest před necelým rokem v rámci akce MTV Headbangers Ball ve Zlíně. Trio v čele se zakládajícím frontmanem a kytaristou Tonym Portarem v příštím roce uzavře čtvrtou dekádu své existence, kapela však měla dvě několikaleté pauzy. Z kraje 80. let patřili do první éry amerického thrash metalu, a i když nedosáhli takového renomé jako řada jejich krajanů, rozhodně je počítáme mezi zásadní kapely, které formovaly tento žánr. Jejich dosud poslední nahrávkou je album Unborn Again z roku 2009.

Reprízu koncertu na Brutal Assault si dají Crisix, mejdan zahájí švédští Enforcer

Dále se můžeme těšit na pětici ostrostřelců Crisix, kteří se v tom nejlepším uvedli letos u nás na festivalu Brutal Assault. Vysokorychlostní thrash metal, precizní kytarová sóla, úsměvy na všechny strany… tentokrát si tuhle divočinu užijeme v klubovém prostředí. Kapele navíc jen pár dní před koncertem vyjde sedmé studiové album s názvem Still Rising… Never Rest, takže budeme jedni z prvních, do koho Crisix naperou nový materiál s takovým nasazením, které je vlastní jen a jen jim.

Nejmladší kapelou celého večera bude švédský speedmetalový kvartet Enforcer. Vznikl v roce 2004 a také u nás již odehrál nespočet koncertů, letos navíc zkompletoval své šesté studiové album s názvem Nostalgia. A tahle čerstvá porce poctivého thrash metalu bude tím nejlepším startem tohoto thrash metalu zaslíbeného večírku U Žluťáka.

Do koncertu zbývá necelý týden, vstupenky jsou stále k dispozici

Vstupenky na tuto akci jsou k dispozici v síti smsticket. Již za necelý týden, přesněji ve středu 18. října, se do Music Clubu Žlutý pes v Pardubicích přižene thrash metalový uragán v režii čtyř veličin tohoto žánru, a my budeme u toho.

A jelikož kvalitního thrash metalu není nikdy dost, stejný zážitek si můžete dopřát ještě 1. listopadu v Barrák Music Clubu v Ostravě a o den později v KD Suchdol nad Lužnicí.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com