Masters of Rock, den první: déšť i slunce, melodično i thrash

Battle Beast/foto: Honza Švanda

Areál Rudolfa Jelínka ožil tvrdými riffy ve čtvrtek 13. července, kdy byl zahájen letošní ročník festivalu Masters of Rock. Fanoušci, kteří netrpělivě očekávali tento hudební svátek, dorazili na místo klidně již týden předem, aby se zcela ponořili do atmosféry festivalu.

Exotické hudební prvky na úvod

Hlavní pódium nazvané Ronnie James Dio stage nabídlo celou řadu skvělých interpretů z různých koutů světa. Den odstartovala italská kapela Ironwill, jejíž silný výkon naladil publikum na správnou notu. Následovala thajská metalová kapela Melodius Deite, která pomocí exotických hudebních prvků předvedla, že metal má své zástupce opravdu po celém světě. Výraznou stopu zanechala také švédsko-americká powermetalová banda Northale. Jejich energická show oslovila mnoho návštěvníků.

Metalová magie fungovala, déšť ustal před April Art

Jedním z vrcholů dne bylo vystoupení německé kapely April Art. Atmosféru však trochu zkomplikoval nečekaný déšť, který doprovázel zahájení festivalu. Nicméně metalová magie fungovala a déšť ustal právě před začátkem koncertu April Art, což dodalo jejich vystoupení nezapomenutelný nádech. V odpoledních hodinách na scénu vstoupila švédská kapela Smash Into Pieces, která si získala diváky svou energií a pohlcujícím moderním zvukem. Dymytry následně vystoupili už za odpoledního slunečného počasí. Nezapomněli také zmínit, že chystají velkou oslavu dvaceti let na hudební scéně, a to v pražské O2 areně.

Kreator hlavním tahákem prvního dne

Večer byl rezervován pro opravdové hvězdy. Finové Battle Beast potvrdili svůj status silného interpreta, zatímco další finská metalová kapela Sonata Arctica přinesla do atmosféry Masters of Rock festivalu melodický a symfonický zvuk. Hlavním tahákem prvního dne byla německá thrashmetalová legenda Kreator. Jejich show zcela pohltila publikum a stala se tak nezapomenutelným zážitkem pro fanoušky po celém areálu. První den festivalu pak zakončila německá gothic metalová kapela Crematory.

Atmosféra plná nadšení a energie

Na druhé scéně, která si rovněž zaslouží zmínku, vystoupila řada talentovaných kapel, včetně českých zástupců Scabbard a Purnama, kteří předvedli své tradičně silné výkony. První den letošního Masters of Rock festivalu tak nabídl nezapomenutelný zážitek pro všechny fanoušky tvrdé hudby. Ačkoli počátek doprovázel déšť, atmosféra byla neustále plná nadšení a energie.

Text: Petr Hanč, foto: Honza Švanda