Niakara chystá první samostatný koncert s hosty a autogramiádu v pražském Futuru

Niakara/foto: Petr Dio
Již v úterý 17. října se můžeme v pražském Futurum Music Baru těšit na nově vzniklou metalovou formaci Niakara. Baskytarista Zdeněk Kub s ní znovu uvádí na pódia svou autorskou tvorbu za uplynulých více než pětatřicet let.

Kapela je složená z pěti zkušených muzikantů

Niakara vznikla poměrně nedávno jako projekt Zdeňka Kuba (ex Arakain) a její repertoár tvoří skladby, které napsal během své úctyhodně dlouhé hudební dráhy. Známý baskytarista si k sobě vzal čtveřici ostřílených muzikantů, a to bubeníka Pavla Kubáta (ex Root), kytaristy Martina Pavlíčka (Not Perfect) a Petra Voháňku (Dirty Game) a zpěváka Maya Petranina (Symphonity, Castaway, Striga). Tato jména slibují, že se česká metalová scéna rozšiřuje o další výraznou formaci. Nejen fanoušci kapel, ve kterých členové Niakary působili, mají velká očekávání.

Můžeme se těšit na zajímavé hosty

S Niakarou vystoupí také několik hostů. Mezi nimi bude například Aleš Brichta, který se tak se Zdeňkem Kubem objeví na jednom pódiu po dlouhých šestnácti letech. Přidá se i charismatický vtipálek Vilem Čok a vynikající kytarista Honza Kirk Běhunek (Seven). Každý z hostů se k Niakaře přidá v jedné skladbě z jejího repertoáru. Kapela taktéž slibuje autogramiádu.

Zahrají i navrátilci Dirty Game

Po autogramiádě bude následovat koncert kapely Dirty Game, jež se dala znovu dohromady po dlouhých dvanácti letech. Kapela vznikla v roce 2003, o několik let později se však její členové rozešli do jiných projektů. Dle svých slov kombinují progresivní a melodický metal s prvky hardcoru, a budou to právě oni, kdo vás navnadí na koncert Niakary.

Vstupenky ještě k dispozici, časový rozpis večera už známe

Tento metalový večírek nás tedy čeká už za pár dnů. Vstupenky jsou ještě k dispozici v síti Ticketstream. Již je také znám časový rozpis celé akce:
18:00 otevření vchodů
19:00 autogramiáda
19:30 Dirty Game
20:40 Niakara + hosté

Text: Mates Šimek, foto: Petr Dio, video: YouTube.com

Author