Lucie slaví výročí 30 let alba Černý kočky mokrý žáby a hlásí: „Sjedeme to ještě jednou!“

Lucie/foto: Marek Musil/poskytnuto managmentem Lucie

Třicet let od vydání ikonického alba Černý kočky mokrý žáby se rozhodla kapela Lucie oslavit sérií tří jedinečných koncertů, které odehraje v Českých Budějovicích, Brně a Praze na přelomu listopadu a prosince.

Na podzim příštího roku to bude třicet let, kdy kapela Lucie vydala dnes už ikonické album Černý kočky mokrý žáby, které Ceny Anděl označily za nahrávku dvacetiletí. K výročí Lucie připravila dárek pro své fanoušky. Na třech exkluzivních koncertech, které se už nebudou opakovat, odehraje celou desku živě od začátku do konce. Půjde o jediné samostatné koncerty kapely v roce 2023 i 2024.  Kromě alba Černý kočky mokrý žáby na nich Lucie odehraje i své další hity napříč celou tvorbou. Na pódium si kapela přizvala hosty, připojí se třeba zpěvačka Lenka Dusilová a poctu společně vzdají producentovi alba Ivanu Královi. Publikum se může těšit na speciální scénografii a vizuály koncertu inspirované deskou.

Výročí třiceti let Černý kočky mokrý žáby si chceme připomenout i s našimi fanoušky. Stejně jako my, i oni s ní mají určitě spojené vzpomínky. Proto jsme nachystali minisérii tří halových vystoupení, kde desku odehrajeme celou, od první do poslední písničky. Skladbami z alba se inspiruje i scénografie a vizuál koncertů, navíc chceme udělat i speciální edici merche, která by se vztahovala jen k desce Černý kočky mokrý žáby. Jak zpíváme v titulní písničce: Sjedeme to ještě jednou!“ zve na koncerty kapela Lucie.

Svoje třetí studiové album vypustila Lucie do světa na podzim 1994. Zásluhu na zřejmě nejtvrdší nahrávce kapely měl producent Ivan Král. Osobitý muzikant, který hrával mimo jiné s Patti Smith, produkoval většinu písní a slyšet je v nich i jeho kytara. S Lucií se potkal ještě i na dalším albu Pohyby. Sestavu ve studiu oproti původnímu složení kapely pozměnila i hostující zpěvačka Lenka Dusilová.

Černý kočky mokrý žáby patří k nejúspěšnějším nahrávkám Lucie, prodalo se jí přes sto tisíc kusů. Ocenění se albu dostalo i od akademiků hlasujících v Cenách Anděl, Lucie bodovala v kategoriích album, skladba, produkce a zvuk – a v roce 2011, ve dvacátém ročníku ankety, označily Ceny Anděl Černý kočky mokrý žáby dokonce za album dvacetiletí.

Třicet let od vydání ikonického alba Černý kočky mokrý žáby se rozhodla kapela Lucie oslavit sérií tří jedinečných koncertů, které odehraje v Českých Budějovicích, Brně a Praze na přelomu listopadu a prosince.

Text: TZ managment kapely Lucie, foto: Marek Musil/poskytnuto managementem Lucie