Serenity s Temperance zahrají již brzy ve zlínském Masters of Rock Café

Serenity, Georg Neuhauser/foto: Honza Švanda

Během třetího únorového víkendu čeká zlínský svatostánek Masters of Rock Café trojice skvělých metalových koncertů. Prvnímu z nich budou vévodit rakouští Serenity.

Během loňského roku vydali Serenity nové album a přibrali druhého kytaristu

Serenity patří mezi přední rakouské metalové formace. Ve své tvorbě kombinují svižný a melodický power metal s prvky progressivu, což je mj. patrné i na délce stopáží mnohých skladeb zejména z jejich rané tvorby. Ve svém repertoáru mají též slušnou řadu instrumentálních skladeb. Jejich písně vyprávějí o známých historických osobnostech a v oblibě mají i fantasy tématiku. Jediným původním členem zůstal bubeník Andreas Schipflinger, o pouhé tři roky je služebně mladší zpěvák Georg Neuhauser, jehož příjemný vokál vás pohladí po duši. Kapela, se kterou jsme se potkali už minulý rok na festivalu Rock Castle, začátkem listopadu dokončila práci na své osmé desce Nemesis AD. V témže roce Serenity přivítali nového kytaristu Marca Pastorina, takže po několika letech opět hrají v pětici.

Italská pětice Temperance přijede rovněž s novou deskou a také s novou zpěvačkou

Speciálním hostem koncertu bude italská melodic powermetalová formace Temperance. Kapela vznikla v roce 2013 a již od svého prvního, eponymního alba šíří mezi fanoušky až nakažlivou vlnu optimismu a příjemného metalu plného emocí a radosti. Stejně jako Serenity, i Temperance vloni na podzim dotáhli k dokonalosti svou další desku s názvem Hermitage – Daruma’s Eyes Pt.2, což jistě mohl být jeden z důvodů, proč se obě kapely rozhodly prezentovat své novinky na společném turné. Tím dalším mohl být i fakt, že kytarista Marco působí současně v obou kapelách, což mu umožní si na turné střihnout dvoják. Novou tváří Temperance se v půlce loňského roku stala pohledná zpěvačka Kristin Starkey.

Line-up je kompletní, jako hosté vystoupí Tulip a Flowerleaf

Jako další hosté se přidají kanadští symphonic metaloví Tulip. Kapela, která se dala dohromady teprve před sedmi lety, dosud nahrála dvojici alb; to loňské, The Perpetual Dream, spatřilo světlo světa v květnu.

Posledním, teprve před pár dny oznámeným hostem pak bude brazilsko-německá powermetalová čtveřice Flowerleaf. U obou těchto kapel vás uhranou jejich energické zpěvačky s mohutným vokálem. V prvním případě jde o blonďatou divoženku Ashleigh Semkiw, Flowerleaf vlétnou na pódium v čele s Vivs Takahashi.

Vstupenky jsou stále k dispozici, metalový trojboj vypukne již brzy

Vstupenky na společný koncert tohoto melodického metalového čtyřlístku jsou stále k dispozici na webu festivalu Masters of Rock nebo v síti Ticketportal. V pátek 16. února tu společně odstartujeme parádní víkend, během kterého si zde v Masters of Rock Café užijeme tři nabité koncerty po sobě, a tenhle bude první z nich!

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com