Doga na jaře vyrazí na Harley-Davidson Ostrava tour 2024

Doga, Izzi/foto: David Havlena

Kultovní rocková čtveřice Doga se vrací na velká pódia a ve velkém stylu vyráží na své jarní ikonické Harley-Davidson Ostrava tour 2024. Svou výpravnou scénu plnou originálních efektů doveze hned do třinácti českých měst.

Po několikaměsíční unplugged sňůře, kterou kapela zahájila znamenitě v Americe na Route 66, udeří Doga opět svou pověstnou rockovou energií a smrští hitů, kterých má za svou pětatřicetiletou kariéru na kontě nespočet. A tentokrát to bude i s „vůní“ ikonických amerických jednostopých mašin.

Zájem o koncerty Dogy nepolevuje

Aktuální turné nepřímo odkazuje na loňskou úspěšnou jarní šňůru, na kterou zavítalo téměř šest tisíc tuzemských rockových fanoušků. Řada koncertů byla beznadějně vyprodána a Doga tak vyslyšela prosby, aby turné zopakovala.

„Ten zájem o koncerty byl a je skutečně veliký, takže vlastně stačilo šikovně poskládat termíny a místa. Někam zavítáme v rámci turné zcela nově, někde si dáme pro velký úspěch opáčko. Hlavně tam, kde bylo vyprodáno a nedostalo se úplně na všechny fanoušky. Hodně se na to těším. Hráli jsme teď dlouho „jen“ akusticky, po Vánocích si dali několik týdnů pauzu, takže jsme nasbírali energii, abychom si to teď s lidmi dali nekompromisně na plný kule,“ komentuje frontman Dogy Izzi.

Na nové turné s vylepšenou scénou

Dýmy, sníh, ohně, obří svítící lebky a světelné efekty doplní kapela například novou zadní kulisou v motorkářském stylu. „Scéna bude odkazovat na název turné. Všichni naši fanoušci vědí, že máme k motorkám hodně blízko a spoluprací s Harley-Davidson Ostrava se uzavřel další kruh. V říjnu jsme v Texasu zažili, jaké to je, když hrajete v pravém motorkářském doupěti. Bylo to jak z filmu. Před pubem zaparkovaný samý Harley, uvnitř borci v motorkářských vestách a my na pódiu. Takže spojení s Harley-Davidson teď dokonale do sebe zapadlo,“ upřesňuje bubeník Petr „Mrňus“ Vajda.

Autogramiáda nesmí chybět

Doga nevynechá na turné ani hodně žádané autogramiády a focení s fanoušky. Kapelu bude jako host doprovázet mladá formace Jacker’s. Na jeden koncert naskočí matadoři Gate Crasher či Lautr a Dorien. Vstupenky na jednotlivé koncerty můžete zakoupit v síti Ticketstream.cz.

Harley Davidson Ostrava tour 2024

 • pátek 1. března, od 19:30 hod., Národní dům Ústí nad Labem
 • sobota 2. března, od 19:30 hod., S-Klub Olomouc
 • pátek 8. března, od 19:30 hod., KD Šeříková, Plzeň
 • pátek 15. března, od 19:30 hod., Kulturní dům Želiv
 • sobota 16. března, od 19:30 hod., KD Mrákov (u Domažlic)
 • pátek 22. března, od 20:00 hod., KD Katovice
 • sobota 23. března, od 19:30 hod., Kulturní centrum Golf Semily
 • pátek 12. dubna, od 19:30 hod., Music club Panorama, Velké Meziříčí
 • sobota 13. dubna, od 19:30 hod., Kulturní dům Suchdol nad Lužnicí
 • sobota 20. dubna, od 19:30 hod., Společenský dům Hořovice
 • sobota 4. května, od 19:30 hod., Sokolovna Heřmanův Městec

Text TZ a foto: David Havlena, poskytnuto managementem kapely Doga