Novelists, The Word Alive a hosté ve Futuru rozpálí pořádný valentýnský večírek

Novelists/foto poskytnuto ag. Rock for People Concerts

Novelists, francouzská metalová kapela, která vzala světovou metalcorovou scénu útokem díky své jedinečné směsi progresivních a melodických prvků, vystoupí 14. února 2024 ve Futurum Music Baru. Novelists na turné doprovodí speciální hosté Elwood Stray, Ashen a The Word Alive.

Skupina Novelists vznikla v Paříži v roce 2013 a díky svému osobitému zvuku a emocemi prosycené hudbě si rychle vydobyla věhlas a našla davy oddaných fanoušků. Uznání si získala svým debutovým albem Souvenirs vydaným v roce 2015, které představovalo jedinečnou fúzi metalcorových a progresivních metalových prvků. Její hudbu charakterizuje složitá kytarová technika, procítěné texty a schopnost plynule přecházet mezi jemnými a agresivními pasážemi. Zvuk kapely je těžký a zároveň emotivní, díky čemuž se kapela dokázala přiblížit širokému spektru fanoušků.

V průběhu let Novelists pokračovali ve vývoji svého zvuku a vydali kritikou oceňovaná alba jako Noir (2017) a Déja-Vu (2022). Jejich hudba se zabývá tématy introspekce, lidských zkušeností a osobního růstu, což hluboce rezonuje s jejich posluchačskou základnou. Od roku 2023 se Novelists stali kapelou s mocným ženským elementem poté, co se k nim přidala vokalistka Camille Contreras, což ještě upevnilo jejich status respektované a vlivné síly na současné metalové scéně.

Novelists budou v únoru společně s The Word Alive, Elwood Stray a Ashen koncertovat po celé Evropě na podporu svého nadcházejícího pátého alba. The Word Alive jsou metalcorový skvost z Arizony. Na turné vyjíždí sice jako supportující kapela, ale sami mají za sebou od svého vzniku v roce 2008 velké úspěchy. Mimo vlastní koncerty a tour kapela odjela turné třeba se skupinami Parkway Drive, Motionless in White nebo I Prevail. Zároveň se proslavili na herní a e-sportové scéně, a to díky oficiální skladbě Rise pro League of Legends, která se stala hymnou šampionátu 2018.

Vstupenky na koncert, který se uskuteční 14. února 2024 ve Futurum Music Baru, jsou v prodeji v síti GoOut.

Text TZ a foto poskytnuty ag. Rock for People Concerts, videa: YouTube.com